S Bruslaři se domluvil, že v jejich dresu odehraje i následující sezonu. Extraligového šampiona o pokračování v kariéře přesvědčily děti, ale i spoluhráči.

Dlouho se spekulovalo nad tím, zda bude Miroslav Duben ve své bohaté hokejové kariéře pokračovat. S vedením Bruslařů se ale nakonec domluvil. „Pokračovat budu, měli jsme sezení s vedením a tam jsme se dohodli. K týmu se připojím až na ledě, zatím trénuji individuálně sám," prozrazuje Miroslav Duben.

Ten si přenesl z loňské sezony zranění kolene, a proto nemůže absolvovat s týmem letní přípravu. „Snažím se trénovat v rámci možností, doufám, že se to zranění neobnoví, je to koleno a to je vždycky velmi komplikované."

V jeho rozhodnutí o pokračování v kariéře hrála roli i soudržnost týmu a skvělá parta. „Všichni chtěli, abych ještě hrál, jak starší, tak i mladší kluci, to člověka trochu nalomí," přiznává Duben, jenž dal i na svoje děti. „Děti mi řekly, že když jsem nedal za Havlíčkův Brod ještě branku, tak nemůžu skončit. A to jim přece nemůžu udělat," dodává s úsměvem zkušený obránce.

Kromě spoluhráčů hrál rozhodující faktor i nový herní model druhé ligy. „Upřímně si moc nedokážu představit, a ani by se mi moc nechtělo, znovu jezdit do západních Čech půl dne. Tento systém je daleko lepší a hrálo to roli v mém rozhodování, to cestování bude neporovnatelně kratší, budu mít víc času. A to nemluvím o atraktivnosti těch zápasů. Budeme hrát více derby a i pro nás hráče je to zajímavější než zápasy s Bílinou. Pro druhou ligu je tento systém úplně ideální," prozradil Duben.

S Lukášem Endálem a Miroslavem Třetinou tak bude třetí do party, jenž by měl u Bruslařů předávat zkušenosti. „I beze mě by tam byli zkušení hráči, ale všechno je to stejně o tom, aby ti kluci hodně hráli. Když budou sedět na střídačce, tak jim můžeme říkat, co chceme. Nejdůležitější je získávat si ty zkušenosti na ledě," myslí si Duben.

Zkušený obránce je také rád, jaké cíle vytyčilo vedení Bruslařů, tým tvořený z odchovanců by podle něj navíc měl přitáhnout diváky. „Je to signál jak pro hráče, tak pro diváky, že je klub finančně zabezpečen a že kdyby se postup podařil, tak se licence neprodá nebo se o tom nebude diskutovat. Hráči zase ví, že by vedení nepřekopalo celý tým a nemuseli by si hledat nové angažmá. Navíc je tým tvořený smysluplně z vlastních hráčů, to přiláká i diváky. Podle mých zpráv, co jsem se s klukama bavil, se prý první liga posunula ohromně nahoru, takže o to těžší by to bylo. To už ale samozřejmě hodně předvídáme," říká Miroslav Duben.

Ondřej Krásný