Havlíčkobrodští hokejisté během pouhých jedenácti dnů změří síly s těmi nejlepšími. V situaci, v jaké se Rebelové nacházejí, nejde určitě o nic příjemného.

„Pro nás je každý soupeř těžký," opakuje Miroslav Barus před každým duelem. Je jedno, zda jde o exligový Chomutov, který touží po okamžitém návratu do extraligy, či nováčka z Prostějova, jenž je v tabulce Havlíčkovu Brodu nejblíže. Přesto lze otevřeně říci, že do Kotliny dnes zamíří opravdu silný protivník, dost možná ten nejtěžší.

„Jejich hra je založená na velmi dobré obraně. Navíc mají v týmu několik zkušených hráčů, kteří prošli extraligou," vyjmenovává havlíčkobrodský asistent Richard Cachnín přednosti dnešního soupeře.

Přesně to, co Rebelům chybí. „To mužstvo je mladé, moc zkušených hráčů tady nemáme," připomíná Cachnín složení svého mužstva. Od mladých hráčů očekávali v Havlíčkově Brodě především snahu a chuť se zlepšovat, ta však chybí, a Rebel se tak topí na posledním místě. Když navíc připočteme zbytečné chyby a nedisciplinovanou hru, tak se není čemu divit. „Není možné, abychom doma hráli dvakrát ve třech," připomíná Cachnín zbytečné fauly.

Z Chomutova mají v Kotlině respekt, ale rozhodně nejdou do boje s poraženeckou náladou. „Hrát se dá s každým soupeřem, ale je to na hráčích. Musí se vyvarovat zbytečných chyb a hrát jednoduše, proto hrají dospělý hokej," vidí havlíčkobrodský kouč jedinou možnou cestu k úspěchu.

Podobně to vidí i kapitán mužstva Roman Maliník: „Nesmíme zbytečně faulovat a naopak musíme hrát jednoduše. Víme, že hrát jde s kýmkoliv." 

Hokejové menu: I. hokejová liga, 21. kolo
Středa od 17.30: TŘEBÍČ – Šumperk, JIHLAVA – Kladno, České Budějovice – Benátky nad Jizerou. Od 18.00: HAVLÍČKŮV BROD – Chomutov, Litoměřice – Kadaň, Prostějov – Most, Havířov – Ústí nad Labem.

(zed)