Dorost Chotěboře vybojoval v sérii s Lanškrounem bronz

Chotěboř – K odvetnému zápasu play-off Krajské hokejové ligy dorostu do Chotěboře přicestovalo velice silné mužstvo HC Orli Lanškroun.

17.3.2016

Radost si po vyhraném play-off zápase nad Laškrounem užívali chotěbořští dorostenci, kteří skončili v krajské hokejové lize na třetím místě.Foto: Jaroslav Ludvík

Jelikož v prvním zápase v Lanškrouně se soupeři rozešli remízou 4:4, bylo předem dané, že jedině výhra zaručí jednomu z nich bronz.

KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA DOROSTU – PLAY-OFF

CHOTĚBOŘ – LANŠKROUN 6:3
V utkání, kterému přihlížela velice slušná návštěva, hráči připravili všem pěknou podívanou. Nervy drásající souboj, kdy domácí hráči vedli ve 30 minutě již 4:0 a asi již viděli na krku bronzové medaile, však hosté dokázali ke konci druhé třetiny zdramatizovat a snížili na 4:3. O všem musela rozhodnout poslední část hry.

Obě mužstva dala do poslední třetiny zbytky svých sil a hrál se hokej důstojný boji o medaile. Svoje umění však ukazovali brankáři, kdy hlavně při šancích domácích hráčů několikrát již diváci zvedali ruce nad hlavy. Počkat si však museli do 46 a 50 minuty, když Chotěbořští utekli na 6:3 a tento stav dokázali udržet do konce utkání.

„V obou zápasech mohli diváci vidět pohledný hokej, soupeři si nedarovali ani kousek ledu, vyčnívali brankáři. Trenéři i rozhodčí, kteří tyto dva zápasy řídili, se shodli na tom, že toto mělo být finále KLD (Krajská liga dorostu). Po několika letech je bronzová medaile dorostenců pro chotěbořský hokej veliký úspěch. Dík patří všem hráčům, trenérům Václavu Hospodkovi a Jiřímu Součkovi, vedoucímu mužstva Karlu Petržílkovi a celému realizačnímu týmu, rodičům a také všem fanouškům, kteří hráče po celou sezónu a především v rozhodujícím utkání dokázali podporovat a hnali kluky za vítězstvím," řekl chotěbořský vedoucí mužstva Jaroslav Ludvík.

Branky a asistence Chotěboře: Kováč (Kopecký), Málek (Kopecký), J. Petržílek (Málek), J. Petržílek (Kováč), R. Petržílek (Kováč), Hospodka (Křišťan). Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 200. Třetiny: 2:0, 2:3, 2:0. Rozhodčí: Pilný – Bohuněk, Souček. Chotěboř: Rulf – Jaroš, Ludvík, Kopecký, Zikl, O. Marek, V. Marek – Křišťan, Hospodka, Kováč, Málek, Nový, Sokol, J. Marek, J. Petržílek, R. Petržílek, Pleskač.

17.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Poslanec Martin Lank

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.