Severočeši šli sice do rychlého vedení, ale vyrovnat se povedlo Maxu Kutlvašrovi. Soupeř si však vzal ztracené vedení zpět a po dvou třetinách vedl 3:1. Tygři přidali ve třetí dvacetiminutovce další branku, a i když na 2:4 snížil Filip Dymák, poslední slovo patřilo hostům, kteří v Kotlině zvítězili 5:2.

EXTRALIGA JUNIORŮ

H. BROD – LIBEREC 2:5

„Zápas skončil v základní hrací době 2:5, což pro nás může vypadat docela krutě, protože ve druhé třetině jsme měli minimálně čtyři gólové šance, které jsme si pěkně vypracovali, ale nebyli jsme schopní je proměnit. Myslím si, že utkání rozhodla fyzická a výšková převaha soupeře. Při gólech, které jsme dostali, jsme totiž u protihráčů byli. Ti hráči byli zablokovaní, ale i přesto svou silou dokázali hokejkou udělat finální pohyb. Takhle jsme dostali dva góly. Soupeřovi hráči samozřejmě mají výbornou střelu. Myslím si, že jsme určitě nebyli výrazně horším týmem. Drželi jsme s Libercem krok, včas jsme napadali. Bylo to hodně bruslivé. Jak už jsem říkal, rozhodla fyzická a výšková převaha soupeře,“ řekl k utkání trenér Bruslařů Petr Beránek.

Branky a nahrávky: 9. Kutlvašr (Kozlík), 50. Dymák (Kozlík) – 7. Putz (Plos), 16. Vodlan (Hujer, Böhm), 21. Putz (Rossmy), 43. Plos (Rossmy, Putz), 52. Rossmy (Putz), 64. Böhm (Vodlan, Měchura). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Martin Klouda, Roman Zídek. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Třetiny: 1:2, 0:1, 1:2 – N 0:1. Havlíčkův Brod: Král – A. Dvořák, Besmák, Kuchta, Jiráček, Kutlvašr – Matoušů, Dymák, Juřica, Rauš, Janko, Holenda, Beneš, T. Krejčí, Kozlík, D. Krejčí, Prášek.