Třebíčští mladíci zároveň využili zaváhání druhé Opavy v Přerově a po vysokém vítězství nad Rebely mají tři kola před koncem na čele tabulky skupiny B nedostižitelný jedenáctibodový náskok. Domácí za účastí v boji o postup do elitní soutěže vykročili rázně. V úvodní minutě otevřel skóre hned z prvního útoku Maštera. Ještě do první přestávky zvýšil Kabelka. Ovšem zazlobili i Rebelové, kteří po několika zaváháních nevyužili dva samostatné úniky.

„Začali jsme aktivně a v útočné fázi si vytvořili řadu příležitostí. S tím byla spokojenost, ale klukům jsem vytýkal, že jsme špatně hráli do obrany. Soupeř nám po zbytečných chybách jezdil do přečíslení už v první třetině. Naštěstí chytal David Svoboda zase výborně," oddychl si třebíčský kouč Karel Vejmelka.

Jeho svěřenci šli do trháku ve druhé části. Až za stavu 4:0 se dostali ke slovu hosté, když využil ve vlastním oslabení chybné rozehrávky brankáře Jelínek, ale to bylo ze strany Rebelů vše.

„Přijeli jsme se dvanácti hráči, jeden se nám zranil a nakonec jsme dohrávali s deseti kluky. Ale takhle se to s námi táhne už třetí týden. V nízkém počtu i trénujeme a únava je na hráčích znát. Klukům nelze upřít bojovnost, ale v tomto počtu se hokej hrát nedá. V tomhle máme prostě problém. Nemůžeme hrát to, co chceme," mrzelo brodského trenéra Václava Adama.

Spokojenost zavládla na druhé straně. „Postupně jsme se dostávali do vedení. Dlouho jsme vedli o dvě branky, a utkání tak bylo pořád otevřené. V této fázi nás hodně podržel gólman. Potom jsme si začali budovat půdu pod nohama, měli převahu a náskok postupně navyšovali," mne si ruce kormidelník Horácké Slavie.

Ten už může začít připravovat mužstvo na baráž. „Během zápasu si zahráli všichni, postavili jsme i druhého brankáře. Celkově spokojenost, protože jsme ztvrdili postup do baráže," hodnotí Vejmelka.

Soupeři už nezbylo nic jiného než pogratulovat. „Třebíč je kvalitní mančaft, postup do baráže si zasloužila a já bych jí chtěl popřát hodně štěstí," dodal Adam.

TŘEBÍČ – H. BROD 7:1

Branky a nahrávky: 1. Maštera (Tůma, Ferda), 16. Kabelka (Matov, Urban), 24. Ferda (Oburka, Matov), 36. Všetečka (Tůma), 45. Oburka (Kabelka), 50. Urban (Ferda, Matov), 50. Tůma (Maštera, Všetečka) – 36. Jelínek. Rozhodčí: Čech – Skopal, Musil. Vyloučení: 4:7, navíc Wasserbauer 10 min., Ferda (oba Třebíč) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení 0:1. Diváci: 50. Třetiny: 2:0, 2:1, 3:0.

Třebíč: Svoboda (45. Nováček) – Hort, Hodek, Oburka, Kabelka, Wasserbauer, Šimka, A. Dobeš – Maštera, Tůma, Všetečka – Ferda, Matov, Urban – Michálek, J. Dobeš, Pokorný.

Havlíčkův Brod: Adam (45. Kekula) – Suchý, Přibyl, Mendl, Bušek, Polák, Vacek, Jelínek, Kraučuk, Abbrent, Křížek, Málek, Cejpek.

Ostatní výsledky 17. kola: Přerov – Opava 3:2, Hodonín – Prostějov 8:1.