EXTRALIGA DOROSTU

H. BROD – PARDUBICE 1:6

„Šli jsme do zápasu s tím, že chceme získat proti takovému soupeři každý bod, který by měl hodnotu zlata. První třetina byla ve vysokém tempu a my jsme udělali mnoho chyb. Soupeř hrál jednoduchý hokej. V první třetině nám nešlo vůbec nic, navíc brankář byl nejistý. Pardubice toho využily, když vstřelily dva slepené góly z dorážek. Zbytek zápasu byl slušný, kdy jsme zlepšili bruslení a především pohyb. Soupeř potom udělal několik chyb, ale my jsme je nedokázali potrestat. Zaplaťpánbůh, že jsme to takhle odmakali a máme bod,“ ohodnotil duel kouč Bruslařů Petr Beránek.

„Získali jsme tři body, ale nové pravidlo o prodloužení se potvrdilo. Chtěli jsme se o bonusový bod poprat, ovšem chováme se nezodpovědně a ztratili jsme v Havlíčkově Brodě bod,“ řekl Michal Mikeska, pardubický lodivod.

Branky a nahrávky: 35. Kozlík (Dymák), 65. Rauš (Kutlvašr) – 2. Herčík (Novotný, Kloz), 12. Matuška (Novotný, Nekvinda), 16. Kloz (Formánek, Novotný), 18. Formánek (Herčík, Kloz), 34. Formánek (Herčík, Koudelka), 42. Kloz (Herčík, Vojtěch). Rozhodčí: Vrba – Husák, Nechvátal. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Třetiny: 0:4, 1:1, 0:1 - N 1:0. H Brod: Král – Dvořák, Besmák, Kuchta, Jiráček, Kutlvašr, Doležal – Dymák, Juřica, Matoušů, Rauš, Janko, Holenda, Beneš, T. Krejčí, Kozlík, D. Krejčí, Prášek.

H. KRÁLOVÉ – H. BROD 4:1

„Pro nás se zápas vyvíjel vcelku slibně. První třetinu jsme udrželi 0:0, pak jsme ale z individuálních chyb dostali dva nešťastné góly, které gólman neviděl. Jinak nás ale celý zápas držel, mohli jsme se o něj opřít. Když jsme pak mohli zaútočit, jako by se naši hráči báli jít do brány, střílet a dát gól. Hráli jsme po rozích a když jsme měli za stavu 3:1 brejk, místo proměnění, jsme vzápětí inkasovali. To o zápase rozhodlo,“ řekl havlíčkobrodský trenér Petr Beránek.

„V první třetině jsme převahu nedokázali přetavit v úspěch. V devadesáti procentech času jsme byli na kotouči, nepovedlo se nám ale vstřelit nějakou šťastnou branku, aby se nám lépe dýchalo. Do druhé části jsme vstoupili aktivně přesilovkou a podařilo se nám dál gól, bohužel se ale mužstvo trochu uspalo. I když jsme dali na 2:0, Havlíčkův Brod je bojovný tým, a to také ukázal. Chytl šanci za pačesy a dal na 2:1. Třetí třetina se už zase trošku uklidnila. Dali jsme jsme dvě branky, které nás dovedly do vítězného konce,“ doplnil ho hostující trenér Petr Luštinec.

Branky a nahrávky: 21. Pajer (Marha, Pavlata), 33. Pelda (Matěj Beneš), 44. Marha (Pavlata), 59. Havlíček (Marha, Matěj Beneš), rozh. náj. Budina – 35. Kozlík (Besmák). Rozhodčí: Pilný - Hájková, Řezníček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 49. Třetiny: 0:0, 2:1, 2:0 - N 0:0 – 1:0. H. Brod: Král – Dvořák, Besmák, Doležal, Kuchta, Jiráček, Kutlvašr – Matoušů, Dymák, Juřica, Janko, Holenda, Michal Beneš, T. Krejčí, Kozlík, D. Krejčí, Prášek, Rauš.