EXTRALIGA DOROSTU

TÁBOR – H. BROD 4:1

Předposlední kolo ELIOD Extraligy dorostu mohl přiblížit Havlíčkův Brod vysněnému play off. Celek z Vysočiny se představil na jihu Čech, kde poměřil síly s Táborem. Kohouti po celý zápas tahali za kratší konec střeleckého provazu, ale z minima vytěžili maximum. Tábor vedl 4:0 a šel si pro vítězství. Bruslaři zaznamenali u Jordánu alespoň čestnou branku, o kterou se postaral Jan Kuchta.

Branky a nahrávky: 7. Šťastný (Vaněk, Bašta), 40. Kundrát (Janda, Cháb), 55. Eremiáš (Cháb, Kundrát), 56. Cháb (Eremiáš) – 60. Kuchta. Rozhodčí: Jakub Zeliska – Stanislav Hnát, Jakub Teršíp. Vyloučení: 5:9, navíc Prášek (HBR) 10 min OT [VRAŽ]. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 150. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:1. Havlíčkův Brod: Tuček – Jakubec, Besmák, Zych, Kuchta, Číhal, Kutlvašr, Doležal – Dymák, Juřica, Rauš, Janko, Holenda, D. Krejčí, T. Krejčí, Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek.

H. BROD – H. KRÁLOVÉ 2:3

Po skončení zápasu slavily oba celky, více však domácí družina, která se i přes porážku dostala mezi osmnáct nejlepších týmů dorostenecké extraligy. Úspěch je o to hezčí, že se jedná o historický úspěch. V nejmladší extraligové věkové kategorii se to povedlo vůbec poprvé.

„Nejkrásnější porážka za dlouhou dobu. Odehráli jsme dobrý zápas. Bojovali jsme. Kluci si za tím šli. Dostali jsme potom třetí gól, který byl z pohledu Hradce šťastný. Za stavu 2:0 jsme viděli, že kluci chtějí vyhrát. Bohužel přišel výpadek, když jsme si nerozebírali hráče. Ve druhé třetině jsme zavírali střední pásmo a Hradec nevěděl, co má hrát. Měli jsme několik šancí, které jsme nedokázali proměnit,“ řekl k utkání trenér Tomáš Hart.

Branky a nahrávky: 4. T. Krejčí (Rauš, Dymák), 12. T. Krejčí (D. Krejčí, Jakubec) – 14. Michal Beneš (Budina, Matěj Beneš), 16. Táborský (Brožek), 47. Budina. Rozhodčí: Pokorný – Horký, Kotrba. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 75. Třetiny: 2:2, 0:0, 0:1. Havlíčkův Brod: Tuček – Jakubec, Vaněček, Zych, Kuchta, Číhal, Kutlvašr, Doležal – Dymák, Juřica, Rauš, Holenda, T. Krejčí, D. Krejčí, Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek.