Od pondělí totiž už znovu trénují. „Kluci budou trénovat čtyřikrát týdně dvoufázově až do konce března,“ prozradil generální manažer Rebelů Augustin Žák. „Po čtvrtfinále měli kluci tři dny volno a od pondělí až do 25. března budeme čtyřikrát týdně na ledě,“ doplnil brodský trenér Karel Dvořák.
Ten ovšem bude muset oželet některé hráče. „Budou chybět junioři, které čeká baráž o extraligu. Naopak tým by měli doplnit nějací dva nebo tři perspektivní hráči,“ uvedl Dvořák.

Brodský kouč ale nebude mít k dispozici ani hráče, kteří převážnou část sezony působili v Havlíčkově Brodě, nyní ale vypomáhají extraligovým týmům v play off. To je případ útočníků Petra Polodny a Ondřeje Švaňhala, kteří vypomáhají brněnské Kometě, či další forvard Jan Semorád, jenž hraje za Pardubice.

Ačkoliv Rebelové stále trénují, ostrá příprava na další prvoligový ročník jim začne teprve na přelomu dubna a května. Loni například začaly pro brodské hokejisty letní galeje až 1. května, ale například v konkurenční Jihlavě začali s tréninkem o čtrnáct dní dřív.

Jádro týmu do konce března

V těchto dnech mají ale napilno především manažeři, vyjednávají totiž o podobě kádru pro příští sezonu. „Pro mě práce rozhodně neskončila, ale těším se na to. Do konce března chceme mít jasno o trenérském složení u jednotlivých týmů a kategorií a chceme mít podepsanou větší část A-týmu,“ říká Žák. „Chceme tady jenom  hráče, kteří budou mít opravdový zájem za nás hrát,“ dodal havlíčkobrodský generální manažer.

Kádr prvoligových Rebelů by nyní mohli opustit někteří hráči, se kterými brodské vedení nebylo spokojené. „Se kterými jsme spokojení nebyli, těm neprodloužíme smlouvu. Někteří nás budou moci ještě přesvědčit, že si šanci zaslouží,“ vysvětluje Žák.

Složitá jednání o nových smlouvách a hráčích čeká i třebíčského sportovního manažera Kamila Pokorného. „Teď po sezoně přijde složité období jednání, vyjednávání, posuzování nabídek,“ říká sportovní šéf Horáků. „Někdy je to i o štěstí. Například letos se nám povedlo udělat vynikajícího gólmana, který měl velikánskou zásluhu na našem letošním úspěchu. Doufám, že se podobně trefíme i pro příští sezonu,“ dodává Pokorný.

Oba manažery nyní čekají mnohdy složitá jednání o podobě kádru pro příští prvoligovou sezonu. Hráči si, ačkoliv Rebelové stále trénují, mohou zatím užívat pomyslného klidu před bouří. Na přelomu dubna a května jim totiž začne ostrá suchá příprava. Loni začali Horáci s letními galejemi 26. dubna, Rebelové až 1. května, nejdříve s tréninkem z týmů z Vysočiny začali v Jihlavě, první měli totiž už 18. dubna.