Po dovolené se týmy sejdou opět na začátku srpna, kdy zahájí druhou část přípravy, která už ve většině případů začne rovnou na ledě.

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 2005
Příprava nováčka druhé hokejové ligy po dovolených opět vypukne 1. srpna, kdy se tým vedený Rudolfem Caklem nejprve sejde k tréninkům na suchu, po kterých bude následovat příprava na ledě.

„Příprava byla obdobná jako loni. Měli jsme deset tréninkových týdnů, kdy jsme se zaměřili na nabírání síly a kondice. V první srpnový den se sejdeme a budeme se ještě týden připravovat na suchu, potom bude následovat již příprava na ledě, konkrétně v Třebíči," prozradil plán přípravy na nadcházející sezonu trenér týmu.

Podoba týmu dozná hned několika změn, neboť bude nutné tým posílit. „To, že budeme muset posílit, bylo jasné. O několika hráčích momentálně jednáme. Jasno budeme mít během prvního srpnového týdne," řekl k posílení předseda klubu Zdenek Stojánek.

Moravské Budějovice budou mít k úvodu přípravy na ledě k dispozici více než 20 hráčů. „Na ledě budeme mít k dispozici nejspíš 23 hráčů, z toho to budou čtyři brankáři. Osu týmu již mám. Na některých pozicích budeme potřebovat bojovnější typy hráčů. Problém budeme mít nejspíš v obraně, kde možná vypadnou čtyři klíčoví hráči," prozradil šéf lavičky.

Moravské Budějovice budou s největší pravděpodobností spolupracovat se Znojmem a možná také s Horáckou Slavií Třebíč. „Znojmo projevilo zájem samo a již proběhla konkrétní jednání. S Třebíčí jsme doposud konkrétně nejednali, ale pan Pokorný také projevil zájem s námi spolupracovat," prozradil první muž Moravských Budějovic.

Přehnané ambice v Moravských Budějovicích mít nebudou. „Určitě bychom chtěli hrát důstojnou roli v soutěži. Celkově bychom se chtěli vyhnout záchranářským bojům. Přehnané ambice mít určitě nebudeme. Chtěli bychom hrát střed tabulky," řekl k cílům před nadcházející sezonou Zdenek Stojánek.

SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
Ve Žďáře se celá letní příprava odvíjela od výměny trenéra. Po skončení loňské sezony oznámil konec kariéry Martin Sobotka, který se okamžitě z ledu přesunul přímo na pozici hlavního kouče. A podle generálního manažera Plamenů Miloslava Šimona se tato změna pozitivně promítla hned od začátku na kvalitě tréninků.

„Předtím, než dostali hráči dovolenou, probíhala suchá příprava dva měsíce. A musím říct, že letos to byla nejtvrdší příprava, jakou většina kluků kdy zažila. Nový trenér hráče nešetřil a dával jim hodně zabrat," chválí Sobotku generální manažer.

A zlepšila se prý nejenom kvalita tréninků, ale i celkový přístup hráčů k němu. „Většina kluků makala poctivě. Hlavně mladé hráče musím pochválit, protože u nich bylo doopravdy vidět, že se chtějí do A-týmu prosadit. S průběhem přípravy zatím musíme být jednoznačně spokojeni," hodnotí generální manažer žďárského klubu.

Změny se netýkaly pouze místa hlavního trenéra, ale také hráčského kádru. „Kariéru ukončil Martin Sobotka, který se stal trenérem, a z pracovních důvodů bohužel skončil také Miroslav Bukáček," to jsou naše nejvýraznější ztráty," vyjmenovává Šimon. „Co se týče posil, tak už mohu prozradit, že se v našem dresu objeví mladí hráči z Pardubic, a to konkrétně Poskočil, Krejnus a mladí útočníci Vlček a Zrůst. Rozhodně budeme mít mladý kádr," doplňuje generální manažer.

SPARTAK PELHŘIMOV
S výraznými útočnými posilami se na novou sezonu chystají hokejisté pelhřimovského Spartaku. Dokázali totiž získat Libora Bezděka z Dukly Jihlava a především zkušeného matadora Ivana Padělka, který má ve své sbírce i čtyři extraligové tituly. „Jsme rádi, že k nám přišli takoví hráči, pro nás to bude znamenat určitě velké posílení do útoku. Dalším útočníkem, který nás posílí, je mladý Martin Jelínek. Takže směrem dopředu by nás bota určitě tlačit neměla," pochvaluje si posílení útočné hry mužstva generální manažer klubu Aleš Kučera.

Přesto však není ještě s podobou kádru stoprocentně spokojen. „Máme ještě zájem o jednoho nebo dva obránce, na tom ještě musíme zapracovat. Jinak by měl být kádr prakticky stejný jako vloni," tvrdí první muž Spartaku.

Stejně jako ostatní, mají i pelhřimovští hokejisté momentálně dovolenou po letní přípravě. Ta se prý od těch předchozích téměř nelišila. „Příprava byla zaměřená trochu více na atletickou přípravu a celkové nabrání kondice, ale jinak byla prakticky stejná," popisuje Kučera. „Jedinou změnou bylo, že tréninky vedl kondiční trenér atletického oddílu Pacova, což si myslím, že se dobře osvědčilo. Doufejme, že to zúročíme v sezoně," dodává.

Přesto však letošní příprava v něčem odlišná byla. Pelhřimovští hokejisté si jí totiž zpestřili hokejovým turnajem ve Francii, který dokonce dokázali vyhrát. „Ten turnaj byl vyloženě jenom zpestření pro kluky během přípravy na suchu. Na druhou stranu už s námi odjel Libor Bezděk, takže měl možnost tým lépe poznat a aspoň si to všichni trochu osahali," konstatuje Kučera.

Generální manažer pelhřimovského klubu však nemohl být s uplynulým obdobím spokojen stoprocentně. Někteří hráči prý letní přípravu nepojali zodpovědně. „Ale to se určitě projeví a třeba se tito hráči nedostanou vůbec do kádru a nebude se s nimi počítat. Zbytek ale musím pochválit, ti trénovali poctivě," dodává Kučera.

HC LVI CHOTĚBOŘ
Jak bude vypadat další hokejový ročník v Chotěboři, zůstává prozatím tak trochu záhadou. Klub je i pro příští ročník přihlášen do druholigové soutěže, ale na nějaké podrobnosti ohledně změn v kádru a přípravy si budeme muset ještě počkat. „Zavolejte si příští týden," konstatoval v pátek stručně jednatel klubu Ladislav Kavalír.

Podle internetových stránek klubu je však už jistá dvojice trenérů, které jmenoval výkonný výbor klubu a minimálně jedno jméno je poměrně zvučného kalibru. „Hlavním trenérem je Radoslav Svoboda, jeho asistent Václav Hospodka," píše se na klubovém serveru.