Nováček z Velkého Meziříčí toho zatím příliš neodehrál. „Jsou to bezmála dva měsíce, co jsme vypadli z tréninku. Na pohybu hráčů to bylo znát. To, co hráči od srpna do října nabrali, je pryč, začínáme de facto od nuly. Je to restart soutěže, ale i restart přípravy,“ sdělil kouč Horáckého hokejového klubu Karel Vejmelka.

Více ho ale trápí nejistota. „Prý se začne hrát v lednu, ale jsou tam velké otazníky. Prakticky nikdo neví, co bude dál, je to značná nejistota,“ přiznal.

V podobném duchu zněla slova také z lavičky hokejistů Žďáru nad Sázavou. „Budeme trénovat směrem k mistrovským zápasům, které by se měly znovu rozjet po novém roce. První týden jsme dělali vyloženě kondiční věci, aby se hráči řádně zadýchali,“ popisoval kouč žďárských Plamenů Radek Haman.

Zatímco fotbalisté juniorky Nového Města na Moravě (v bílých dresech) opanovali podzimní část 1. A třídy, Moravec v ní ani jednou nevyhrál.
Jaro slibuje v 1. A třídě solidní podívanou

Dlouhá přestávka byla na pohybu jeho oveček znát. „Samozřejmě, je to od nich na ledě úplně jiný pohyb. Proto toho nyní potřebujeme co nejvíce nabruslit. Byli jsme osm týdnů mimo, přirovnal bych to k situaci, když jdeme po letní přestávce poprvé v srpnu na led,“ vysvětloval.

Kormidelník Plamenů počítá s ostrým startem do mistrovských duelů. „Dá se to tak říci. Stačí si vzít za příklad profesionální soutěže. Tam v pondělí naskočili na led a v pátek už hráli zápas. To samé bude i u amatérských soutěží, kde také určitě ihned začnou zápasy,“ popsal Haman.

Trenéra Havlíčkova Brodu potěšila hojná účast na „úvodním“ tréninku. „Ve čtvrtek přišli na trénink, vyjma dvou kluků, všichni. To byla určitě milá zpráva,“ pochvaloval si v rozhovoru pro klubový web kouč Bruslařů Michal Konečný.

Fotbalisté Žďáru (v bílém) začali znovu trénovat.
Brzký začátek soutěží v Čechách znamenal pro fotbalisty Žďáru problémy

Se současným stavem je smířený. „Nedá se nic dělat, taková situace teď prostě je a nemůžeme nad tím brečet. Nejsme jediní, ostatní jsou na tom stejně. Je to pro nás všechny nová situace, že se znovu začíná po dvou měsících, ale musíme to prostě zvládnout,“ komentoval.

V každém případě je ale pro zvážení toho, v jakém tempu druhou ligu dohrávat. „V téhle soutěži, když kluci chodí vedle hokeje do práce, není možné hrát v takovém tempu jako v extralize nebo první lize. Důležité je především zachovat play-off,“ zdůraznil Konečný.