Ten získal pelhřimovský Spartak na ledě Kozlů z Kolína, když prohrál 6:7 po samostatných nájezdech. Žďár doma dokázal potrápit suverénní Hodonín, nakonec mu však podlehl 3:4. Moravské Budějovice prohrály s brněnskou Technikou a Chotěboř doma nestačila na Jindřichův Hradec.

ŽĎÁR N. S. – HODONÍN 3:4
Šlágr dvou nejlepších týmů druhé ligy splnil všechna očekávání. Šance na obou stranách, tvrdé souboje a vyhecovaná atmosféra držely celý stadion v napětí.

Návštěva sezony si přišla na své, domů však muselo domácí obecenstvo odcházet lehce zklamané. Březinu totiž v závěru za nerozhodného stavu 3:3 hned dvakrát fantasticky vychytal hodonínský Barus. Místo zaslouženého prodloužení se však ujala po vhazování ve třetině Žďáru Pokorného výzva osamocenému Juráskovi, který z levého kruhu utišil 750 fanoušků a naopak rozburácel hrstku věrných příznivců Drtičů. „Zápas měl úroveň. Škoda našich šancí v koncovce, jeli jsme tři na jednoho, následně nedáme nájezd, a potom dostaneme gól po buly. Přitom to vhazování vůbec nemuselo nastat. Tyto drobné chyby prostě utkání mohou rozhodnout. Na druhou stranu se nemáme vůbec za co stydět. Kluci odvedli pořádný kus práce," okomentoval duel trenér Martin Sobotka.

Branky a nahrávky: 17. Dítě (Staněk, Střecha), 31. Šír (Kaňka), 39. Kaňka (Plachý) – 13. Fiedler (Stejskal), 24. Fiedler (Charvát), 42. Kuba, 59. Jurásek (Pokorný, Stejskal). Rozhodčí: Stolín – Zídek, Kotlík. Vyloučení: 7:8, navíc Peš (Hodonín) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 761. Třetiny: 1:1, 2:1, 0:2. Žďár nad Sázavou: Sláma – Staněk, Střecha, Pleva, Šír, Smejkal, Kolda – Vítek, Kaňka, Plachý – Kunstmüller, Březina, Dítě – Ježek, Kotlík, Man.

KOLÍN – PELHŘIMOV 7:6 sn
Pelhřimov ani na potřetí při zisku novoročního vítězství neuspěl. Utkání plné obratů začal na jedničku a po deseti minutách vedl 2:0. Do konce třetiny Kolín vyrovnal, ale Pelhřimov přesto tahal za delší konec provazu. Dvěma góly Bezděka a jedním Martina Hadravy utekl na 5:2. Kolín ale  zásluhou hattricku Morkese znovu vyrovnal a Spartaku nepomohl ani gól Votápka na 6:5. Zápas poslal do prodloužení Šifta. Nastavený čas skórem nepohnul, takže došlo na samostatné nájezdy. V nich měli více štěstí domácí, kteří tak ziskem dvou bodů završili velký obrat v zápase. „Zaplatili jsme za hrubé chyby. Podruhé za sebou jsme ztratili dobře rozehraný zápas. Tohle by se nám stávat nemělo, ztráta bodů mě mrzí," přiznal trenér Pelhřimova Martin Meloun.

Branky a nahrávky: 12. Šifta (Morkes), 13. Cerk (Kadlec), 40. Morkes, 48. Morkes (Šifta), 53. Morkes (Kadlec), 54. Šifta (Kadlec), 65. Šifta – 4. Pelán (Kubát), 11. Bezděk (Martin Hadrava), 26. Bezděk (Kubát), 32. Bezděk, 39. Martin Hadrava (Bezděk, Kasalý), 53. Votápek (Kasalý). Rozhodčí: Patěk – Špringl, Ledinský. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 570. Třetiny: 2:2, 1:3, 3:1. Pelhřimov: Čekal – Adam, D. Kasalý, Jelínek, Veselý, Beneš, Doubek – Tecl, Pelán, Hrbatý – Kubát, Martin Hadrava, Bezděk, Votápek, Marek Hadrava, F. Kasalý.

CHOTĚBOŘ – J. HRADEC 2:13
Další vysokou porážku si připsali na své konto hokejisté Chotěboře, když v domácím prostředí ostudně inkasovali třináct branek. Rozhodnuto už bylo po první třetině, kterou Vajgar vyhrál 6:0. Po přestávce si domácí vytvořili nějaké šance, které vychytal hostující gólman Kubeš. Při jedné šanci ho zachránila od inkasování tyčka. I přes zlepšený výkon ale Chotěboř na soupeře nestačila. Za stavu 0:7 se podařilo snížit Hemskému a v závěrečné třetině se prosadil ještě Kozlík. To bylo ze strany domácích vše, a museli tak přihlížet debaklu 2:13.

Branky a nahrávky: 28. Hemský (Koželuh, Stoklasa), 46. Kozlík (Fibikar, Hospodka) – 4. Kupec (bez asistence), 5. Záhora (Matějka), 6. Voříšek (Popelka), 9. Dvořák (Kocar, Kupec), 15. Kocar (bez asistence), 17. Sekera (Mazanec), 26. Voříšek (Kohút, Zvoník), 28. Kupec (Dvořák), 33. Dvořák (Kupec, Kocar), 42. Kocar (Procházka), 53. Kocar (Dvořák, Kupec), 57. Sekera (Mazanec), 58. Ištvánik (Voříšek, Mazanec). Rozhodčí: Veinfurter – Potůček, Novák. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:4. Diváci: 100. Třetiny: 0:6, 1:3, 1:4. Chotěboř: Zvolánek (M. Pešek) – Koželuh, Pecen, Sobotka, Heřmanský, Fibikar, P. Pešek, Hemský, Varga, Stoklasa, Dolinský, Milfait, Blažek, Paták, Hospodka, Kozlík, Brychta, Fedoskov.

TECHNIKA – M. BUDĚJOVICE 4:2
Žihadla začala na ledě brněnské Techniky dobře a v 15. minutě se ujala vedení díky přesnému zásahu obránce Kadely. S jednobrankovým vedením šli hosté také do kabin, po změně stran se jim však přestalo dařit. Odehnal krátce po začátku vyrovnal a v polovině utkání strhl vedení na stranu domácích Štindl. Těsně před druhou sirénou potom zvýšil náskok Techniky Klimeš a favorit se chopil otěží utkání.
Sobotka sice v 56. minutě ještě dokázal snížit, za 21 sekund však vrátil dvoubrankové vedení na stranu domácích Rajnoha. To si už vzít nenechali a zaslouženě brali tři body.

Branky a nahrávky: 24. Odehnal (Benýšek, Štindl), 32. Štindl, 40. Klimeš (Benýšek), 56. Rajnoha – 15. Kadela (Dostál, Bula), 56. Sobotka (Bula). Rozhodčí: Netopil – Matašovský, Pospíšil. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Třetiny: 0:1, 3:0, 1:1. Moravské Budějovice: Boška – Kadela, Kún, Prkna, M. Sobotka, Latner, Zábojník, Sechovec, Vlašín – L. Sobotka, Dostál, Bula – Křenek, Kovalský, Jánský – Barták, Mikeš, Peška.

Další výsledek 27. kola: Břeclav – Nymburk 5:2.

1.     Hodonín     27     20     3     2     2     156:76     68
2.     Technika Brno     27     14     3     2     8     114:80     50
3.     ŽĎÁR NAD SÁZAVOU     27     14     3     0     10     114:93     48
4.     Kolín     27     14     1     2     10     104:90     46
5.     Nymburk     27     13     1     5     8     99:100     46
6.     PELHŘIMOV     27     10     4     5     8     110:116     43
7.     Břeclav     27     12     0     1     14     113:105     37