OBRAZEM: Dukla měla těžké nohy. Podruhé v řadě prohrála

Jihlava, Karlovy Vary – Jako by se na hokejistech Dukly začala podepisovat únava z podstatně náročnějšího programu, než měla ostatní mužstva. V sedmém kole baráže o extraligu prohráli v Karlových Varech 3:0. V tabulce však stále vedou.

11.4.2017

Hokejisté Energie (v bílém) po dvou třetinách vedli nad Jihlavou 3:0.Foto: Deník / Čech Jan

K. VARY – JIHLAVA 3:0

První šanci si vytvořili v 8. minutě Energetici, ale Svoboda před Kohoutem ještě čisté konto uhájil. Dukla se dostala do své největší šance první třetiny o dvě minuty později, Jergl však nedokázal v přesilovce překonat brankáře Honzíka, jenž dostal znovu přednost před zkušeným Závorkou. Ve 14. minutě našel Dusík rozjetého O. Beránka a ten svůj únik zakončil přesnou střelou pod horní tyčku. Jihlavané potom přežili ještě dvě oslabení.

Puky za obránce byly pro Duklu smrtící. Ve 26. minutě tentokrát Gríger prodloužil puk od Dujsíka na volného Kohouta a osamocený forvard se nemýlil – 2:0. Vzápětí mohl snížit po nahození Dundáčka Čachotský, ale Honzík s obrovskou porcí štěstí situaci ustál. Na začátku 35. minuty se naopak povedla teč O. Beránkovi a podruhé překonal Svobodu.

V závěrečném dějství měly oba týmy několik nebezpečných střel. Čím dál více ale bylo zřejmé, že obrat se konat nebude. Tempo hry se začalo snižovat, Dukla neměla na zvrat síly, Energetici zaslouženou výhru bez problémů uhájili. Poprvé tak vyhráli před domácím publikem, nutno podotknout před velmi slabou návštěvou.

„Byl to z naší strany hodně nepovedený zápas. To, co nás dosud zdobilo, pohyb, bojovnost, týmový duch, dnes chybělo. Nic se ale neděje, budeme bojovat dál," uvedl pro Českou televizi jihlavský útočník Tomáš Čachotský.

Branky a nahrávky: 14. O. Beránek (Dujsík, Skuhravý), 26. Kohout (Gríger, Dujsík), 35. O. Beránek (Flek). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2 268. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:0.

Karlovy Vary: Honzík – M. Rohan, Sičák, Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Dujsík, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Dušek, Skuhravý, Gorčík – O. Beránek, Gríger, Flek – Harkabus, M. Zadražil, Kohout. Jihlava: M. Svoboda – Kajínek, J. Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Půža, Kaláb – Diviš, J. Skořepa, Důras – Anděl, Hubáček, Jiránek – Zeman, F. Seman, Čachotský – Jergl, Březina, Danišovský.

Autor: Pavel Mikeš

11.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
Sexuolog Petr Weiss u Okresního soudu v Pelhřimově.

Sexuolog Petr Weiss dostal u soudu dva a půl roku s podmínkou

Trenér Okříšek Gustav Cabúk.

Cabúk: Na oslabeného soupeře jsme nevyvinuli tlak

Šmolovy jsou stále jediný neporažený tým

Havlíčkův Brod – Týmy ze spodku tabulky okresního přeboru nadělaly problémy třetí Přibyslavi B a Kožlí. Šmolovy stále drží neporazitelnost, když porazily Vísku 4:0. Sobíňov stále ještě ve III. třídě tápe. Tentokrát nestačil na béčko Havlíčkovy Borové.

Slovan zabral, porazil Strání

Vysočina – Fotbalisté Havlíčkova Brodu zvládli veledůležitý zápas a v souboji nováčků v rámci 11. kola divize D porazili na svém hřišti Strání.

Knižní veletrh v Havlíčkově Brodě láká na nové autory

Havlíčkův Brod – Kulturní dům Ostrov v Havlíčkově Brodě opět ožije již 27. Podzimním knižním veletrhem, který nabídne nejen české a zahraniční tituly, ale také koncert tria Michala Pavlíčka s Bárou Basikovou.

Štoky deklasovaly nováčka z Rozsochatce

Vysočina – V 11. kole I. B třídě se o víkendu odehrály hned čtyři derby. Lípa porazila nováčka ze Starého Ranska, které tak zůstává blízko dna tabulky. Jednoznačný výsledek byl k vidění V Tisu, kde domácí padli 4:1 s Habry a ve Štokách, kde místní Sokol porazil Rozsochatec 6:1.