Tuhá bitva začala zcela v režii domácích. Ti uzamkli protivníka před jejich svatyní a vypracovávali si šanci za šancí. Tlak přinesl i dvě přesilovky, které se dokonce jedenapadesát sekund překrývaly. „Dukla byla v úvodu lepší, dominantnější,“ uznal trenér hostů Miloš Holaň. „Naše ubráněné oslabení bylo jedním z klíčových momentů celého utkání.“

Východočeši se sice ubránili, nadále ale působili hodně mdle. V deváté minutě je zachránila tyčka po bombě Anděla, ale její zvuk jakoby pardubické borce konečně probudil.

Najednou se začalo hrát výhradně před Škarkem. A velmi rychle také hosté dali domácím lekci z produktivity. Tomáškova bomba trefila Škarka do helmy a Rolinek zasunul kotouč za dezorientovaného domácího gólmana. „Prakticky z první pořádné šance soupeře jsme inkasovali,“ krčil rameny domácí stratég Petr Vlk.

Výstava poštovních známek a poštovní historie v Telči.
Filatelisté z Telče už osmdesát let dokumentují historii regionu

Iniciativa hostů pokračovala i v dalším průběhu duelu. Ve 28. minutě trefil Boyko jen tyčku. Jenže v závěru druhé části tečoval při přesilovce Skořepa ránu de la Rose od modré a bylo srovnáno.

Ve 43. minutě si připsal výborný zákrok Škarek proti dorážce Tomáška, o pár sekund později udržel puk před čárou při šanci Berana. Jihlava kontrovala sérii pološancí, jenže na Kloučkovi ztroskotali Suchánek, Jiránek i Skořepa. Po střele Anděla odpalovali obránci Pardubic kotouč přímo z brankové čáře.

A pak přišel přesilovkový gól číslo dva, opět v podání stejné dvojice hráčů Dukly. „Zbytečné vyloučení za faul v útočném pásmu,“ uznal Holaň.

Domácí okamžitě vsadili na urputnou defenzivu a zdálo se, že budou úspěšní. Osmdesát vteřin před koncem začaly hrát Pardubice bez gólmana, a byl to klíčový tah. O čtvrt minuty později propálil vše od modré Trončinský. „Znovu nás potopila individuální chyba. Nevyhráli jsme buly, nechali jsme se zablokovat a ještě jsme tečí pomohli soupeři k vyrovnání,“ mrzelo Vlka.

V prodloužení byla jednoznačně lepší Dukla, Žálčík ve velké šanci minul branku, stejně jako půl minuty před koncem v sólovém nájezdu na Kloučka Suchánek. „To byly tutovky, naštěstí pro nás je Dukla nevyužila,“ oddechl si Holaň.

Neproměněné šance Duklu mrzely, v samostatných nájezdech rozhodl o výhře Pardubic Tomášek. „V určitých fázích celého utkání nám chybělo více klidu. Nájezdy, to už je vždycky loterie,“ povzdechl si zklamaný kouč Vlk.

Baumrtová, Seemanová, Titenis. Axis Cup nalákal plavecké hvězdy

JIHLAVA – PARDUBICE 2:3 sn
Branky a nahrávky: 36. Skořepa (de la Rose, Bryhnisveen), 51. Skořepa (de la Rose) - 12. Rolinek (Tomášek, P. Sýkora), 59. Trončinský (P. Sýkora), rozh. nájezd Tomášek. Rozhodčí: Hejduk, Kika – Brejcha, Klouček. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 5 504. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 - 0:0.

Jihlava: Škarek – de la Rose, Suchánek, Zdráhal, Šidlík, Ulrych, Bryhnisveen, Váňa – Kubalík, Skořepa, Jiránek – Čachotský, Seman, Zeman – Žálčík, Hlinka, Anděl – Diviš, Hrubáček, Rys.

Pardubice: Klouček - Cardwell, Wishart, Ščotka, Mojžíš, Holland, Trončinský – J. Sýkora, Marosz, Rolinek – P. Sýkora, Tomášek, Treille – Beran, Poulíček, Starý – Vondráček, Perret, Dušek.