Dukla otočila zápas a jde před Třebíč

Vysočina – Hraje se až do konce. Stará hokejová pravda platila v pondělí i ve všech utkáních vysočinských celků v první lize.

27.1.2015

Dvakrát vedli třebíčští hokejisté na ledě Kladna, poctivou defenzivní hrou podpořenou výborným výkonem brankáře Luboše Horčičky (na snímku) mohli dlouho pomýšlet na bodový zisk, ve třetím dějství ale nadějně rozehraný duel ztratili. Foto: Deník/Libor Plíhal

Dukla musela v Kadani ve třetí třetině dohánět jednobrankové manko, což se jí nakonec povedlo a přivezla si domů plný počet bodů. Horácká Slavia naopak dvakrát v Kladně vedla, ale třetí dějství nezvládla a jede domů s prázdnou. Rebelové také vyšli naprázdno, ale v Šumperku se v poslední třetině alespoň postarali o napínavý závěr.

KADAŇ – JIHLAVA 2:3
Sebevědomá Dukla začala i na severu Čech aktivně, a brzy byla odměněna. Ranou z křídla otevřel skóre Malec. Jihlavští pokračovali ve svých útočných manévrech, ale po pěti minutách je domácí přibrzdili vyrovnávací brankou.

Šanci vzít si vedení zpět měla Dukla v úvodu druhého dějství, ale rychlý brejk v oslabení Malec nedokázal zakončit. A pak přišla smršť vyloučení na jihlavské straně. Domácí dostali výhodu přesilovky 5 na 3 na padesát vteřin, následně na dalších patnáct sekund. Dukla sice odolávala, ale Kadaň se zákonitě dostala do tlaku.

Za stavu 0:5 na vyloučení v polovině zápasu se pak rozhodčí odhodlal vyloučit i domácího borce, což Severočechům paradoxně prospělo. Při hře 4 na 4 otočil skóre Račuk.

Ve třetím dějství tak musela Dukla dohánět manko. A dokázala to. Brankami Mataie a Zadražila překlopila skóre ve svůj prospěch a vyhrála už deváté utkání v řadě.
Branky a nahrávky: 8. Hammerbauer (L.Novák, J,Novák), 32. Račuk (Šagát, Mrázek) – 3. Malec (Mocek, Kuřítko), 52. Matai (Březina, Harkabus), 57. Zadražil (Malec). Rozhodčí: Škrobák – Jílek, Špergl. Vyloučení: 7:10. Bez využití. Diváci: 300. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:2.
Jihlava: Sáblík – Kaláb, Schejbal, Dobrovolný, Čáp, Čermák, Šidlík, Mocek – Čachotský, Melenovský, Seman – Matula, Semerád, Matai – Prokš, Zadražil, Harkabus – Březina, Malec, Kuřítko.

KLADNO – TŘEBÍČ 4:2
Od úvodního buly se na kladenském zimáku odehrávala urputná bitva s minimem šancí. Ty přicházely prakticky jen v přesilových hrách. Třebíč uspěla při dvojnásobné výhodě, kterou po třinácti sekundách zužitkoval Pekr.

Nebylo proto divu, že i vyrovnávací gól domácích padl při nestejném počtu hráčů na ledě. Horčičku překonal od modré Kindl. Z vyrovnání se ale Středočeši neradovali dlouho. Pekr se zmocnil po vyhraném buly puku, obkroužil klubko hráčů a od levého mantinelu z poměrně ostrého úhlu vrátil svému týmu vedení – 1:2. Ještě do přestávky však Kladno, znovu při trestu třebíčského hráče, stihlo srovnat.

V závěrečné části už bylo na ledě jen jedno mužstvo. Domácí využili třetí přesilovku v utkání, navrch pokořili Horčičku i počtvrté a po zásluze brali všechny body.
Branky a nahrávky: 30. Kindl (Stach, Pitule), 38. Stach (Hořava, Zeman), 47. Horna (Rudovský, Kaberle), 51. Dragoun (Kania, Rudovský) – 9. Pekr (Havel, Erat), 32. Pekr (Raška). Rozhodčí: Jílek – Guth, Rittich. Vyloučení: 3:6, navíc Gutwald 5 min. a DU. Využití: 3:1. Diváci: 1471. Třetiny: 0:1, 2:1, 2:0.
Třebíč: Horčička – Bartoň, Janáček, Zdráhal, Peroutka, Přibyl, Šaur – Erat, Dolníček, Havel – Králík, Raška, Pekr – Jaroš, Juráň, Beneš – Čech, Kadela, Paták – Roupec.

ŠUMPERK – HAVL. BROD 5:4
O osudu utkání rozhodla první polovina hrací doby, kterou Rebelové neskutečně prospali. A přesilové hry. V úvodu měli početní výhodu hosté, dokonce při ní vstřelili branku, která však nebyla uznána. Při své další přesilovce pak Rebelové selhali a domácí se v oslabení dostali do vedení. To šumperští hráči navýšili dvojicí využitých přesilových her a zdálo se být rozhodnuto.

Zvláště poté, co domácí ve druhé části navýšili svůj náskok už na 4:0. Jenže Brod snížil, a v úvodu třetí dvacetiminutovky dvěma slepenými góly dal utkání nový náboj. Případné drama ale utnuly čtyři minuty před koncem dva fauly Rebelů a domácími využitá přesilovka pět na tři. Další snížení z hole Babky už přišlo pro hosty pozdě.
Branky a nahrávky: 12. Žálčík (Velecký), 13. Plášek (Haas M., Bail), 15. Velecký (Plášek, Moskal), 24. Drtil (Moskal), 56. Drtil (Plášek, Sedlák) – 34. Milfait (Melka, Platil), 45. Padělek (Malník), 47. Parýzek (Rousek, Melka), 58. Babka (Melka, Rousek). Rozhodčí: Kubičík – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 914. Třetiny: 3:0, 1:1, 1:3.
H. Brod: Novák – Platil, Parýzek, Semrád, Kolář, Pavlíček, Sklenička, Sedlák – Tomek, Melka, Rousek – Maliník, Padělek, Babka – Milfait, Sedláček, Minárik – Chlubna, Klhůfek, Kozlík.

Autor: Karel Líbal