Devět bodů po třech kolech. Ani ti největší optimisté snad nedoufali, že se podaří Třebíči takovýto vstup do sezony. Nejprve Havířov, poté České Budějovice. Nyní Prostějov. Horácká Slavia ničí jednoho soupeře za druhým a zaslouženě vede tabulku I. ligy. První zaváhání si připsali hokejisté Dukly, když se v Litoměřicích nedokázali střelecky prosadit. Sami třikrát inkasovali a poprvé v sezoně zaváhali.

LITOMĚŘICE - JIHLAVA 3:0

Pokud nevstřelíte branku, nemůžete vyhrát. Dukla v Litoměřicích neodehrála špatný zápas, ale nepodařilo se jí překonat domácího brankáře Krále, který byl králem večera, a odjíždí tak ze severních Čech bez bodu.

Zápas byl dlouho velmi vyrovnaným. Již v 9. minutě se sice trefil Švagrovský, ale poté se začali oba brankáři překonávat. Kacetl se předvedl proti Novákovi, který ujel ve vlastním oslabení a v úniku byl faulován. Nařízené trestné střílení však litoměřický útočník neproměnil.

Litoměřické defenzivě dělal problémy především první jihlavský útok, ale ani Zeman, ani Čachotský úspěšní nebyli. Přišel tak trest, když Švagrovského nahození Kácely pouze vyrazil před sebe a důrazný Chlapík poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

Dukla měla výbornou příležitost ke snížení, když se dostala do dvojnásobné početní výhody. Králův hrad však zůstal nedobytným i nadále. Když pak v 56. minutě tečoval Švagrovský Míkovu střelu, bylo o vítězi utkání rozhodnuto.

PROSTĚJOV - TŘEBÍČ 2:4

Třebíč jela do Prostějova s cílem přečkat úvodní tlak domácích Jestřábů a pak zaútočit na zisk bodů. Úvodní tlak domácích se však nekonal. Byli to naopak hosté, kteří byli od začátku utkání aktivnějším týmem.

Zaslouženě se také dostali po teči Viléma Buriana do vedení. Jestřábům se podařilo ve druhé třetině srovnat. Na branku domácích však Bílé hvězdy okamžitě odpověděly hned dvěma přesnými zásahy.

„Ztratili jsme vedení, ale dokázali jsme jej okamžitě strhnout na svoji stranu zpět, což bylo rozhodující," říká spokojený třebíčský asistent Radek Novák. Na branky Čuříka a Buriana se Prostějovu již nepodařilo adekvátně odpovědět. Kajaba se sice svou druhou brankou v utkání postaral o zdramatizování zápasu, které odmítl ve 42. Bartoň, a pečetil třetí výhru Horácké Slavie.

„Čekali jsme soupeře se slušnou útočnou fází. Připravili jsme se na to a eliminovali jsme prostějovský útok," ukazuje hlavní příčiny úspěchu Třebíče Novák.

Na všech třebíčských brankách měly podíl brněnské posily. Miroslav Holec je dokonce po třech kolech se sedmi kanadskými body nejproduktivnějším hráčem I. ligy. Hned v zádech má svého parťáka z útoku Viléma Buriana, jenž byl jedním z nejlepších hráčů v zápase s Prostějovem.

Č. BUDĚJOVICE - HAVL. BROD 3:1

Blok utkání proti celkům z Vysočiny mají hráči Českých Budějovic za sebou. Po prohrách doma s Jihlavou a v Třebíči si připsali konečně první vítězství. Naopak bez vítězství zůstávají Rebelové, kteří s jedním bodem klesli na třinácté místo.

Utkání, které bylo kvůli kolizi termínu s fotbalovou ligou přesunuto na nedělní podvečer, začali lépe domácí hráči. Nové pravidlo o hybridním icingu pomohlo dostat se v útočném pásmu Heřmanovi ke kotouči. Ten našel volného Boháče, jenž nastřelil brusle hostujícího kapitána, od nichž se kotouč odrazil za Svobodova záda.

O chvíli později bylo hostům ještě hůř. Při vlastní přesilové hře se vybojoval Nouza na laxně hrajících havlíčko- brodských obráncích puk, a přihrál jej zcela volnému Strakovi. Nejzkušenější hráč utkání si mladého brankáře Rebelů položil a skóroval do poloprázdné branky. V závěrečné minutě mohli domácí svůj náskok ještě navýšit, ale Růžička trefil pouze tyč.

Na začátku druhé dvacetiminutovky využil přesilovou hru Lukáš Endál, a dostal tak svůj tým zpět do hry. Vyrovnávací branku však Rebelové vstřelit nedokázali. A když se v 43. minutě prosadil Slovinec Rok Pajič, bylo o vítězi rozhodnuto. Ani krátká powerplay, o níž se svěřenci Miroslave Baruse v závěru pokusili, úspěch nepřinesla.

Rebelově si tak na první vítězství musí počkat minimálně do středy, kdy na domácím ledě vyzvou nováčka z Prostějova.

LUKÁŠ ZELENÝ