Dukla si doma lehce poradila s Prostějovem

Vysočina – Dvanáct branek bylo k vidění na Horáckém zimním stadionu a devět z nich vstřelili jihlavští hokejisté.

27.11.2014

V souboji o druhé místo byl k vidění vyrovnaný hokej, v němž však byly produktivnější České Budějovice. Ty díky dvěma brankám Tomáše Nouzy odjíždějí z Třebíče se třemi body.Foto: Deník/ Libor Plíhal

Prostějov tak utržil další debakl a odjíždí z Jihlavy s prázdnou. Třebíč ani Havlíčkův Brod Jihlavu napodobit nedokázaly a před vlastními diváky prohrály

JIHLAVA – PROSTĚJOV 9:3
Dukle stačilo pouhých osm minut, aby třemi brankami rozhodla o své výhře nad Prostějovem. Jako první udeřil Adam Zeman, na něhož v 15. minutě navázal Michal Důras a celé dílo dokončil gólem z přesilové hry Tomáš Kaláb. Jihlava pokračovala i ve druhé třetině lovu Jestřábů.

Kociána, který po třetí brance nahradil v brance Šimbocha, nejprve překonal Petr Mocek a po pěti minutách vstřelil pátou branku další z jihlavských obránců Jakub Schejbal.

Když Zeman pošesté rozvlnil síť prostějovské branky, vypadal Prostějov zcela rezignovaně. Zničehonic však Václav Meidl tečoval Jedličkovo nahození a postaral se alespoň o čestný úspěch svého týmu. Na Meidlův gól navázal v úvodu závěrečného dějství Lubomír Kovařík. Jihlavští hokejisté se však nenechali rozhodit a pokračovali ve své kanonádě.

Hattrick završil Adam Zeman a třicet vteřin po něm se prosadil Jan Semorád. K vytoužené desítce přiblížil Jihlavu Marek Melenovský, ale fanoušky vyvolávaná branka už nepadla. Místo toho zkorigoval výsledek utkání na konečných 9:3 Marek Indra.
Branky a nahrávky: 8. Zeman (Kaláb), 15. Důras (Seman, Melenovský), 16. Kaláb (Štebih, Semorád), 22. Mocek (Seman), 27. Schejbal (Čáp), 37. Zeman (Diviš, Kaláb), 50. Zeman (Kaláb), 50. Semorád (Šidlík), 56. Melenovský (Mikeš) – 37. Meidl (Jedlička), 43. Kovařík (Černý), 56. Indra (Kindl). Rozhodčí: Šutara – Černý, Moravec. Vyloučení 4:10 + Kuřítko (JIH) 5+ DKÚ – Husák (PRO) 10 min OT. Využití: 4:0. Třetiny: 3:0, 3:1, 3:2.
Jihlava: Sáblík – Mocek, Dobrovolný, Kaláb, Štebih, Čáp, Schejbal, Šidlík – Čachotský, Zeman, Diviš – Důras, Melenovský, Seman – Prokš, Semorád, Vysloužil – Kuřítko, Mikeš, Anděl.

TŘEBÍČ – Č. BUDĚJOVICE 1:3
Do souboje o druhé místo vstoupili lépe domácí hokejisté, českobudějovického Gábu však nedokázali pořádně prověřit. Postupně se tak ke slovu začali dostávat i hosté, kteří se po ráně Tomáše Nouzy od modré čáry dostali do vedení.

To však vydrželo pouze krátce. V úvodu druhé třetiny Gába střelu Čuříka pouze vyrazil před dojíždějícího Matěje Pekra, který bez větších problémů vyrovnal. Motor se však po krásné kombinaci Roba s Michalem Švihálkem ujal ve 29. minutě opět vedení.

Bílé hvězdy měly několik příležitostí k vyrovnání, v největší se ocitnul Roman Erat, ale Gába puk zázračně chytil před brankovou čarou. A přišel trest. Ve třetí třetině bylo odehráno pouze třicet pět vteřin, když se podruhé v utkání prosadil nejproduktivnější hráč I. ligy Tomáš Nouza. Horácká Slavia se poté vrhla do útoku, kde však narážela na připravenou defenzivu Jihočechů, kteří si tak z Vysočiny odváží všechny tři body.
Branky a nahrávky: 22. Pekr (Čuřík, Kaut) – 20. Nouza (Mucha), 29. Švihálek (Rob, Punčochář), 41. Nouza (Straka). Rozhodčí: Čech, Mrkva – Novák, Lukš. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 1650. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1.
Třebíč: Falter – Malena, Bilčík, Zdráhal, Bartoň, Jaroš, M. Přibyl, Šaur – Wasserbauer, Dolníček, Erat – Kaut, Čuřík, Pekr – Čech, Raška, Paták – Křivohlávek, Juráň, Kadela.

HAVL. BROD – HAVÍŘOV 2:4
Rebelům se proti Havířovu podařil výborný vstup do utkání, když už ve 2. minutě otevřel skóre Heřman. Místo povzbuzení však přišel útlum a ke slovu se dostali i hosté. Konkrétně to byl Vojtěch Tomi, který využil zaváhání havlíčkobrodské defenzivy a vyrovnal.

Stejný hráč se postaral i o druhou branku Havířova, když po přihrávce Šedivého prostřelil Landsmana. Při následné hře čtyři na čtyři udeřili hosté potřetí a zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Rebelové však nesložili zbraně a Babka snížil na rozdíl jediné branky.

Tento stav vydržel pouze krátce, když Havířov dokázal využít přesilovou hru a opět domácím odskočit do dvoubrankového vedení, které si již pohlídal.
Branky a nahrávky: 2. Heřman (Tomek, Rousek), 44. Babka (Kuchler, Maliník) – 11. Tomi (Hlinka, Šedivý), 22. Tomi (Šedivý, Šenkeřík), 35. Jiránek (Foltýn), 48. Matějíček (Jiránek, Loskot). Rozhodčí: Würtherle – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 424. Třetiny: 1:1, 0:2, 1:1.
Havlíčkův Brod: Landsman – Štindl, Pavlíček, Sklenička, Zítka, Kurka, Kolář – Minárik, Zohorna, Kuchler – Maliník, Heřman, Tomek – Rousek, Babka, Sedláček – Zdráhal, Kubalík, Přikryl – Půlpán.

Lukáš Zelený

27.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Poslanec Martin Lank

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.