Ve 44. kole I. ligy šlo o poslední vzájemné měření sil obou soupeřů v základní části. V předchozích třech utkáních vždy uspěla Třebíč.

Poslední Havlíčkův Brod se na svém ledě proti Litoměřicím sice ujal vedení, ale nakonec těsně prohrál.

TŘEBÍČ – JIHLAVA 1:6
Skóre otevřela Dukla. Důras se po skončení oslabení dostal před Faltera a dostal puk za jeho záda. Jihlavské vedení však vydrželo jen něco málo přes minutu díky povedené střele Čuříka. Stejný hráč nastřelil o pár chvil později tyč. Horácká Slavia byla nadále aktivnější, ale do kabin šla s mankem, protože tři vteřiny před sirénou poslal hosty znovu do vedení ranou od modré Schejbal.

To domácí poznamenalo a Dukla byla v prostředním dějství aktivnější. Svůj náskok navýšila po signalizované přesilovce, kdy se prosadil Maliník.

Ten pravý jihlavský koncert začal ve třetím dějství. Nejprve bleskově zužitkoval přesilovku Zeman a poté se v rozmezí 38 vteřin trefili Čachotský a Maliník.
Branky a nahrávky: 7. Čuřík (Šaur, Jaroš) – 6. Důras (Prokš), 20. Šidlík (Diviš, Zeman), 29. Maliník (Čáp), 50. Zeman (Diviš), 52. Čachotský (Čáp, Diviš), 53. Maliník (Jergl, Důras). Rozhodčí: Trombík – Skopal, Poruba. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Třetiny: 1:2, 0:1, 0:3. Třebíč: Falter – Bilčík, Malena, Bartoň, Zdráhal, Přibyl, Šaur, Peroutka – Čuřík, Dolníček, Erat – Mrázek, Raška, Vodný – Paták, Králík, Jaroš – Beneš, Jurán, Čech. Jihlava: Sáblík – Korím, Kaláb, Čáp, Dobrovolný, Šidlík, Čermák, Schejbal – Diviš, Zeman, Čachotský, Jegrl, Maliník, Důras – Semorád, Melenovský, Prokš – Kuřítko, Malec, Březina.

H. BROD – LITOMĚŘICE 3:4
Po nezáživném úvodu šli do vedení Rebelové. Akci Sedláčka a Sedláka zakončil druhý jmenovaný bezchybně za přesunujícího se Krále. Litoměřice ovšem odpověděly vzápětí – Volek využil trochu volného prostoru a jeho střela znamenala vyrovnání. A pro Rebely bylo hůř. Ještě do konce úvodní části otočil průběh číhající Novák.

Hosté ve druhé třetině svůj náskok zvýšili. Na počátku gólové akce byl Kalla, který za brodskou brankou počkal na najíždějícího Bílka, a ten se nemýlil. Ani ne za minutu už to bylo o tři branky, když se trefil Novák. Rebelové se dočkali snížení v přesilovce, kterou zužitkoval Seman.

Ve třetí třetině se domácím podařilo zápas zdramatizovat. Na rozdíl jediného gólu je dostal Sedláček. Závěrečná snaha o vyrovnání podpořená power-play však už nic nepřinesla.
Branky a nahrávky: 16. Sedlák (Sedláček, Parýzek), 39. Seman (Babka, Troliga), 49. Sedláček (Pavlíček, Babka) – 17. Volek (Černoch), 19. M. Novák (Ondráček, Švagrovský), 36. Bílek (Kalla), 37. M. Novák (Ondráček). Rozhodčí: Kopeček –Černý, Reich. Vyloučení: 6:8, navíc Sedlák (H. Brod), Volek (Litoměřice) oba 5 min. plus do konce utkání. Využití: 1:0. Třetiny: 1:2, 1:2, 1:0. H. Brod: Č. Novák – Parýzek, Sedlák, Pavlíček, Sklenička, Boháč, Janáček, Semrád – Tomek, Melka, Rousek – Sedláček, Seman, Babka – Milfait, Troliga, Minárik – Chlubna, Boček, Kozlík.