Už jen jedno kolo schází v první hokejové lize k završení první čtvrtiny. V tom předposledním havlíčkobrodští Rebelové krutě narazili na ledě favorizované Mladé Boleslavi. Ostatní zástupci, Jihlava a Třebíč, slaví perně vybojované vítězství.

JIHLAVA - LITOMĚŘICE 3:1

Oba týmy se rozehřívaly pomaleji, první třetina příliš vzruchu nepřinesla. Svůj dobrý den však naznačil už v 10. minutě Březina. Po přihrávce od mantinelu však ještě jen rozezvučel tyčku. Jeho chvíle však měla teprve přijít.

Bezbrankový stav trval až do 28. minuty, to Litoměřice otevřely skóre. Po přihrávce od Formana se do rychlé akce dostal Cingel a s trochou štěstí překonal gólmana Ritticha. Inkasovaná branka do té doby spící Duklu nabudila a před brankářem Lukášem se začaly najednou dít věci. Hned po 25 sekundách trefil Malec tyč, Zemanovu šanci v polovině zápasu bravurně zlikvidoval Lukáš. Gólově tak vyzval domácí na zteč až v 35. minutě Březina, který dorazil bombu Kalába 1:1.

Konec druhé a začátek třetí třetiny orámoval dvěma nevyužitými šancemi Důras. Neuspěl ani Hubáček. Šanci rozhodnout zápas měli i Severočeši, Cingel však nedokázal ve 44. minutě dopravit puk do odkryté branky, bleskurychlým přesunutím se zaskvěl Rittich. Hosté potom ještě prohospodařili čtyřminutovou přesilovku a v poslední pětiminutovce za to pykali. Z kruhu se trefil přesnou ranou Hubáček a při power-play soupeře pečetil výhru do prázdné branky Seman.

Branky a nahrávky: 35. Březina (Kaláb), 55. Hubáček (Seman), 60. Seman 28. Cingel (Forman). Rozhodčí: Přikryl Lukš, J. Novák. Vyloučení: 1:3, navíc Kadlec (Jihlava) 2+2, bez využití. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0. Jihlava: Rittich Dobrovolný, Štebih, Mocek, Jaroš, Kaláb, Podlipnik, Zadražil Čachotský, Zeman, Velecký Důras, Hubáček, Seman Březina, Kadlec, Malec Kuřítko, Jícha.

ML. BOLESLAV - H. BROD 6:0

První třetina na havlíčkobrodský debakl vůbec nevypadala. Rebelové začali dobře a dokonce se mohli dostat do vedení. V 11. minutě se boleslavskou obranou prosmýkl Endál a za Willa chytala tyčka. To Dolejš už tolik štěstí neměl, v 15. minutě ho po rychlém brejku překonal Bohunický. V závěru třetiny hráli Rebelové přesilovku pět na tři, ale nedokázali ji využít.

Jejich další velké šance přišly zkraje druhého dějství. V přesilovce netrefil puk před prázdnou brankou Říha a něco podobného se stalo i o chvilku později Rytnauerovi. Jak se takové šance proměňují, ukázal zkušený mazák David Výborný, a když o dvě minuty později hostům v oslabení pláchl Klimenta, bylo rozhodnuto. Rebelové do konce třetiny pak ještě inkasovali dvakrát. Závěrečnou třetinu pak ještě okořenila velká bitka, po niž šli do kabin předčasně hned čtyři hráči.

Branky a nahrávky: 15. Bohunický (Klimenta, Broš), 24. Výborný (Mikulík, Nouza), 26. Klimenta (Broš), 30. Protivný (Výborný), 34. Broš (Výborný, Protivný), 53. Jiránek. Rozhodčí: Hejduk, Schmejkal Guth, Ditrich. Vyloučení: 7:5, navíc Bohunický, Lenc (oba Mladá Boleslav), Opršal a Semrád (oba Havl. Brod) 5 + do konce utkání, Žabka (Ml. Boleslav) 2+10, bez využití, oslabení 2:0. Diváci: 2 710. Třetiny: 1:0, 4:0, 1:0. Havlíčkův Brod: Dolejš Kolafa, Drtina, Zítka, Semrád, Korim, Novotný, Rybalkin Havel, Polodna, Musil Chlubna, Stehlík, Milfait Dvořáček, Endál, Maliník Rytnauer, Stach, Říha.

ÚSTÍ N. L. - TŘEBÍČ 1:2p

Skóre v základní hrací době rozhodly přesilovky. Třebíč se dostala do vedení už v 5. minutě, když za katrem seděl Pořický. Laš vyzval ke střele Malenu a jeho projektil se zastavil až v síti. Ve druhé třetině byla k vidění zvýšená snaha Severočechů a ti se rovněž v početní výhodě dočkali vyrovnání. V 37. minutě totiž střelu Pavlíka vrátil do sítě Roubík. Třebíč si mohla dokonce odvézt všechny tři body, ale Laš s Nahodilem skórovat nedokázali. O bonusovém bodu pro Horáckou Slavii rozhodl Fořt, který si pohrál s gólmanem Petráskem.

Branky a nahrávky: 37. Roubík (Pavlík) 5. Malena (Laš, Dolníček), 63. Fořt (Dolníček). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda Beneš, Krátký. Vyloučení: 4:5, využití: 1:1. Diváci: 878. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 0:1. Třebíč: Falter Malena, Rangl, Dietz, Dujsík, Bilčík, Dlapa Laš, Dolníček, Čuřík Fořt, Nahodil, T. Vondráček Křivohlávek, T. Kaut, E. Kadela M. Čech, Moučka, Přibyl.