Od počátku utkání bylo patrné, že do Jihlavy přijel soupeř velmi silného kalibru. Hosté hned zatlačili Duklu do hluboké defenzivy, ze které se domácí dlouho nedokázali vymanit. „Měli jsme dobrý vstup do utkání, jenže jsme špatně naložili s přesilovkama,“ glosoval první část hry hostující asistent Pavel Hynek.

Volební speciál Deníku, pátek 13. října 2017.
Lídři odpovídali na otázky Deníku u kávy a buchet v Zemanově hotelu

Za Jihlavu jen v osmé minutě dvakrát zahrozil Čachotský, poprvé jej vychytal Rybár, podruhé domácí kapitán pálil těsně vedle. V závěru prvního dějství přišly další šance při první přesilovce, jenže Seman ani Macík na pozorného gólmana hostí nevyzráli.

V úvodu druhé dvacetiminutovky si vypracovali Jihlavané tlak při dvou přesilovkách, především v té druhé měli řadu možností otevřít skóre. Nestalo se, naopak z nenápadné akce na druhé straně efektní zadovkou poslal puk mezi Škarkovy betony Jarůšek – 0:1. „Od druhé třetiny to byl bojovný hokej před dobrou diváckou kulisou. Důležitý byl náš první gól, po kterém jsme mohli vsadit na obranu,“ uvedl Hynek.

Vzápětí mohl zvýšit Kukumberg, ale jihlavský brankář jej bravurně lapačkou vychytal. Dukla pak ještě přežila oslabení a vrhla se do útoku. Hosté ale velké příležitosti Jiránka a Hubáčka i nepříjemnou teč Ulrycha přežili bez úhony. „Diváci viděli solidní utkání z obou stran, bohužel bez našich gólů,“ mrzelo domácího asistenta Františka Zemana. „Hradec dobře bránil střední pásmo, s čímž jsme si nedokázali poradit. Šance jsme měli v přesilovkách, bohužel kýžený gól jsme nedali. Když se pak soupeř dostal do vedení, zkušeně si ho pohlídal.“

Rekonstrukce hlavní tuzemské dálnice.
Povrch dálnice měl vydržet mnoho let, ale už ho museli opravovat

A to i přesto, že v poslední části se domácí hokejisté vehementně snažili něco s nepříznivým stavem udělat. Rybár byl však spolehlivý, naopak v hektickém závěru při přesilovce definitivně rozhodl svojí druhou brankou Jarůšek. „Dlouho jsme nemohli přidat další branku a soupeři odskočit, na druhé straně domácí také měli šance na vyrovnání. Uklidnil nás až druhý gól,“ dodal spokojený Hynek.

Dukla se za svůj výkon stydět nemusí, Mountfield ale prokázal své nesporné kvality. „Nastoupil proti nám zatím nejlepší soupeř, který se v Jihlavě představil,“ vysekl poklonu soupeři Zeman.

JIHLAVA – HRADEC KRÁLOVÉ 0:2
Branky a nahrávky: 29. Jarůšek (Vydarený, Látal), 58. Jarůšek (Cingel, Pavlík). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Brejcha, Pešek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 5 026. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1.
Jihlava: Škarek – de la Rose, Suchánek, Šidlík, Zdráhal, Bryhnisveen, Ulrych, Váňa – Kubalík, Skořepa, Jiránek – Čachotský, Seman, Rys – Žálčík, Hlinka, Anděl – Macík, Hubáček, Protasenja.
Hr. Králové: Rybár – Cibulskis, Gregorc, Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Köhler, Dragoun, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Cingel – Vopelka, Koukal, Červený – Jarůšek, Zigo, Látal.