Druhé kolo první ligy v novém roce přineslo velké překvapení v Třebíči. Horácká Slavia potvrdila, že v této sezoně se jí doma příliš nedaří. Nepokryla první útok Mostu a s posledním celkem tabulky prohrála 2:4. Dukla po porážce v Kadani ztratila druhou příčku v tabulce, čest Vysočiny v měření sil s severními Čechami zachraňoval Havlíčkův Brod.

KADAŇ - JIHLAVA 3:1

Hosté se dostali záhy do vedení, už v 5. minutě si mezi kruhy nabruslil Důras a dobře načasovanou přihrávku Semana zužitkoval k první brance. Jihlava se uklidnila, ale až příliš často začala předvádět profesorský hokej. Nedařily se jí hlavně přesilové hry. Na to doplatila ve 33. minutě, když její nedůslednost v obranném pásmu potrestal Chrpa.

Rozhodující moment přišel ve 47. minutě. Nejdříve Račuk poslal Kadaň do vedení po přihrávce Charouska a další nekoncentrovanost Dukly využil po dvaceti sekundách Ton 3:1. O cenné minuty se Dukla připravila dvěma oslabeními, na vyrovnání již pak nezbyl čas.

Branky a nahrávky: 33. Chrpa, 47. Račuk (Charousek, Hromas), 47. Ton (Pavlas, Havel) 5. Důras (Seman, Mocek). Rozhodčí: Bejček Beneš, Krátký. Vyloučení: 5:3, navíc Charousek, Zakal (oba Kadaň), Čachotský a Malec (oba Jihlava) 5 + do konce utkání. Využití: 0:0. Třetiny: 0:1, 1:0, 2:0.

Jihlava: Sáblík Zadražil, Mocek, J. Dobrovolný, Jaroš, Podlipnik, Čáp, Kaláb R. Hubáček, Vysloužil, Haluza Zeman, Kuřítko, Mikeš Seman, Velecký, Čachotský Malec, Důras.

HAVL. BROD - ÚSTÍ N. L. 4:3

Rebelové se zakousli do svého soupeře s velkou vervou a výsledkem úvodního tlaku byla rychlá branka, byť poněkud kuriózní. Stach objížděl v polovině 3. minuty branku a jeho přihrávku si betonem za svá záda srazil gólman Petrásek. Nečekaný úspěch Stacha nabudil a za další čtyři minuty se trefil znovu, tentokrát už po klasické akci. Krásnou střelou pod horní tyčku zvýšil na 2:0. V polovině první třetiny měli hosté blízko ke snížení, ale po zásahu brankového rozhodčího nebyla branka uznána, puk ještě nepřekročil čáru.

Uznaného zásahu se Ústí dočkalo ve 34. minutě, když přesilovku využil Přeučil. Rebelové si vzali dvoubrankový náskok zpět v 38. minutě, Milfaitovu střelu ideálně tečoval Berger. Jenže severočeská odpověď byla ještě rychlejší. Už po 35 sekundách napřáhl Baránek a vykřesal pro svůj tým naději.

Tu však přidusil ve 46. minutě havlíčkobrodský lídr Petr Polodna, jenž srovnal skóre v přesilovkách na 1:1, a Rebelové tak potřetí vedli o dva góly. Severočeši se ještě jednou dostali na dostřel 73 sekund před koncem po dorážce Vávry a tři sekundy před závěrečnou sirénou ještě favorita zle potrápili, ale z cenného vítězství se radoval Havlíčkův Brod.

Branky a nahrávky: 3. Stach (Ondráček), 7. Stach, 38. Berger (Milfait, Kučera), 46. Polodna (Kadlec) 34. Přeučil (Pořický, Sklenička), 39. Baránek (Hanzl), 59. Vávra (Baránek, Hanzl). Rozhodčí: Úlehla Kis, Svoboda. Vyloučení: 6:4, navíc Stach (HB) 2+10. Využití: 1:1. Diváci: 825. Třetiny: 2:0, 1:2. 1:1. Havlíčkův Brod: Kacetl Kolafa, Drtina, Plášil, Vágner, Semrád, Korím, Zítka Havel, Polodna, Číp Kučera, Berger, Milfait Ondráček, Stach, Maliník Štěpánek, Stehlík, Jiří Kadlec Kozlík.

TŘEBÍČ - MOST 2:4

Utkání s nejhorším týmem první ligy začalo pro Třebíč šokem. Už ve 3. minutě Zelenka střelu Pavelky jen vyrazil a pohotový Szabo procedil puk do sítě. A v polovině první třetiny bylo ještě hůře. Horácká Slavia promarnila přesilovku, v jejím samotném závěru ujela dvojice Bojer, Smolka a sekundu po skončení oslabení druhý jmenovaný zvýšil na 0:2.

Třebíč se proti mostecké obraně dlouho trápila, těsně před polovinou zápasu jí však pomohly dva slepené góly. Ve 27. minutě Dlapovu střelu tečoval Vondráček a o 74 sekund později důrazný Mrázek využil chyby Horáka, který si špatně pokryl puk.

Zdálo se, že Třebíč otočí zápas, jenže ji definitivně zmrazila jedenáctá sekunda závěrečné části. Střelcem vítězného gólu byl útočník Bojer. Pak už jen diváci sledovali marnou snahu domácího týmu o vyrovnání, výhru Severočechů pečetil v power-play Písařík.

Branky a nahrávky: 27. Vondráček (Laš, Dlapa), 28. Mrázek 3. Szabo (Pavelka, Kasal), 10. Smolka (Bojer), 41. Bojer (Pavelka, Kasal), 60. Písařík. Rozhodčí: Mrkva Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. Diváci: 1 250. Třetiny: 0:2, 2:0, 0:2. Třebíč: Zelenka Bilčík, Malena, Dujsík, Dietz, Dlapa, Peroutka, Přibyl, Čejka Vondráček, Nahodil, Laš Čuřík, Mikeska, Fořt Kadela, Kaut, Čech P. Mrázek, Raška, Wasserbauer.