Po dlouhé přestávce šli hokejoví příznivci první ligy na úvodní kolo nového ročníku. A ti vysočinští měli důvod k radosti, stoprocentní byli hned dva zástupci. Dukla doma díky dvěma gólů v 28. minutě zdolala Havířov, Havlíčkův Brod si senzačně přivezl výhru z jihu Čech. Pouze Třebíč neuspěla v Olomouci, když nedotáhla do konce nadějně rozehraný zápas.

JIHLAVA – HAVÍŘOV 2:1

Dukla začala velmi dobře. Skóre mohl otevřít už v úvodní minutě Důras, ale jeho střelu lapačkou vyrazil Daneček. Ve č. minutě potom Velecký z otočky rozezvučel tyčku. Jihlava potom přežila na rozhraní první a druhé třetiny dvě přesilovky a těsně před polovinou zápasu dvakrát udeřila. Čachotský nejdříve po krásné akci otevřel skóre a o padesát sekund později předvedl svou zkušenost Viktor Ujčík.

Necelých pět minut před koncem měla Dukla velkou možnost definitivně rozhodnout skóre, ale nedokázala zužitkovat dvojnásobnou přesilovku. Málem tak toho mohla litovat, protože nováček z Havířova necelé dvě minuty před koncem zdramatizoval skóre. Hosté sáhli k power-play, ale na vyrovnání neměli.

Branky a nahrávky: 28. Čachotský (Zeman), 28. Ujčík (Zadražil, Prokš) – 59. Maruna (J. Daněček). Rozhodčí: Blecha – Černý, Reich. Vyloučení: 3:3, navíc Koma 5 + do konce utkání a Škumát 2 + 2 (oba Havířov). Bez využití. Diváci: 1 668. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:1. Jihlava: Rittich – Dobrovolný, Zadražil, Mocek, Podlipnik, Kaláb, Stebih – Čachotský, Zeman, Mikeš – Důras, Ujčík, Prokš – Velecký, Hubáček, Krupka – Březina, Kadlec, Jícha.

Č. BUDĚJOVICE – HAVL. BROD 0:3

Motor přivítal Rebely před bouřlivou atmosférou, ze které se hosté dlouho vzpamatovávali. Dokázali však přečkat úvodní tlak i celou první třetinu a potom nečekaně zahrozili. Ve 21. minutě dostal od Polodny pěknou přihrávku Havel a nadvakrát překonal gólmana Halmošiho. Další sprcha pro českobudějovického favorita přišla o tři minuty později. To Dvořáček přesnou střelou z kruhu zvýšil na 0:2. A to měl ještě vzápětí další šanci Endál.

Pak se začalo hrát podle jihočeské taktovky, ale gólman Dolejš se doslova překonával. Také vstup do závěrečného dějství vyšel lépe hokejistům z Vysočiny. Dolejš nejdříve vychytal svého bývalého spoluhráče Třetinu, aby potom Maliník využil hned první vážnou šanci Rebelů. Přihrávkou před prázdnou branku ho oslovil Dvořáček. Domácí i nadále byli v koncovce neškodní, v předposlední minutě naopak z trestného střílení trefil Havel břevno. To však už nic nezměnilo na senzačním vítězství Rebelů 3:0.

Branky a nahrávky: 21. Havel (Polodna, Kolafa), 24. Dvořáček (Maliník), 46. Maliník (Dvořáček, Štěpánek). Rozhodčí: Souček, Schmejkal – Šperl, Zíka. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 5 814. Třetiny: 0:0, 0:2, 0:1. Havlíčkův Brod: Dolejš – Kolafa, Novotný, Drtina, Vágner, Semrád, Korim, Zítka – Havel, Polodna, Semorád – Rytnauer, Endál, Berger – Štěpánek, Dvořáček, Maliník – Milfait, Stehlík, Chlubna.

OLOMOUC – TŘEBÍČ 3:1

Třebíč začala na Hané dobře a v 16. minutě se dostala do vedení. Při signalizovaném trestu se totiž prosadil střelec Vojtěch Němec. Druhá třetina patřila Kohoutům, ale Falter udržel neprůstřelnost. Kouzla byl však zbaven na začátku třetí třetiny. Během pěti minut totiž Horácká Slavia třikrát inkasovala a pak již nedokázala najít účinnou protizbraň.

Branky a nahrávky: 46. Selingr (Kucharczyk), 47. Vodný (Rác), 51. Herman (Staněk) – 16. Němec (Kadela, Křivohlávek). Rozhodčí: Jeřábek – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. Diváci: 714. Třetiny: 0:1, 0:0, 3:0. Třebíč: Falter – Bilčík, Dlapa, Rangl, Malena, Dietz, Hruška – Laš, Dolníček, Čuřík – Vondráček, Nahodil, Wasserbauer – E. Kadela, Křivohlávek, Němec – Paták, Moučka, Přibyl.

Ostatní výsledky 1. kola: Mladá Boleslav – Šumperk 6:1, Benátky n. J. – Beroun 3:4, Most – Litoměřice 2:7, Ústí n. L. – Kadaň 2:3.