Rebelové si v Kotlině na Duklu věřili, zápas jim ale hrubě nevyšel a svému rivalovi podlehli jasně 1:6.

Kapitán domácích Lukáš Endál po vysoké porážce jenom těžko hledal slova. „Těžko se mi mluví, protože to je pro nás velké zklamání," hlesl v kabině.

Rebelové přitom začali dobře a hned z první větší šance udeřili. Potom jim ale zvlhl střelecký prach a góly už dávala do konce utkání jenom Dukla. „Měli jsme šanci odskočit soupeři na 2:0, bohužel se nám to nepovedlo. Pak přišlo naše oslabení a oni nám odskočili na 3:1. Ve třetí třetině jsme si řekli, že do toho půjdeme, bohužel nám to tam nepadlo a soupeř nám odskočil o další dva góly. Výsledek je pro nás hodně krutý," konstatoval tahoun Havlíčkova Brodu.

Koncovka netrápila mužstvo z Kotliny poprvé. Rozladěná mířidla měli Rebelové už v utkáních s Benátkami nad Jizerou a v Kadani.
„Musíme být více agresivní v předbrankovém prostoru," hledal cestu ke zlepšení Endál. „Víc se o to rvát a víc chtít dát gól. Když už jsme před bránou, tak nám soupeř trochu podrží hokejku, ale my se přes to musíme dostat, být důraznější a ty góly dát," doplnil.

Derby bylo z obou stran velmi důrazné, k vidění byly ostré střety i bitky. Není proto divu, že mnoho hráčů mělo po utkání šrámy v obličeji. „To k derby patří," uvědomoval si forvard, který v letošní sezoně nastoupil k několika extraligovým startům v dresu Pardubic.
„Sice jsem některé věci nepochopil, ale stává se to. Bohužel jsme prohráli, teď musíme dát hlavy nahoru, protože ve středu a v sobotu jsou před námi další důležité zápasy. Věřím, že se vzchopíme, bude to lepší a budeme proměňovat šance," dodal.

Sám byl ze všech Rebelů největším otloukánkem. Po ataku Jiřího Dobrovolného, který ho u mantinelu narazil zezadu, zůstal na ledě chvíli ležet a do konce druhé třetiny už do hry nezasáhl. „Když stojíte čelem metr od mantinelu, chcete hrát s pukem a protihráč vás zezadu strčí na mantinel a ještě se diví, že to nic nebylo… Já nevím. Nic příjemného to nebylo, píchlo mě v krku, ale s masérem jsme to uvolnili a šlo s tím hrát," uvedl Endál.

V závěru se pak ještě dostal do bitky, ke které ho vyzval Malec. Brodský kapitán si po zápase stěžoval, že útok vůbec nečekal. „Nevím, co to mělo znamenat, jestli si to chtěl ten hráč se mnou rozdat. Já jsem to nečekal, pak už mě drželi rozhodčí. Ale jak říkám, to k derby patří, bohužel to pro nás mělo hořký konec," uzavřel.