Jde o další tři body do prvoligové tabulky, kde oba týmy potřebují bodovat, ještě větší pozornost však přitahují fanoušci Horácké Slavie, kteří se chystají bojkotovat právě tento atraktivní duel. Za vším stojí pravidelné problémy s pořadatelskou službou v Kotlině.

„Aktivní jádro třebíčských fans se rozhodlo, že se tohoto utkání nezúčastní. Reagujeme tak na události z listopadu 2014 a především z jarního čtvrtfinále play-off. (…) V prvním zápase play-off došlo k větší potyčce se security (nutno dodat, že rány začaly létat právě od ní), ze které jsme si dovezli pár modřin, naopak málem nedovezli několik zadržených. To by nebylo nic hrozného, to se prostě občas stane.

Ovšem co se stalo den následující, na to asi nezapomene nikdo z nás. Ochranka vyhlásila, že na stadion nepustí lidi, kteří předchozí den dělali nepořádek. Naprosto bez jakýchkoliv záznamů či jiných důkazů, ale pouze podle vzhledu," zní v oficiálním prohlášení HS Fans.
Vedení Havlíčkova Brodu se brání tím, že musí chránit zapůjčený majetek. „Víme o několika konfliktech. Existuje však návštěvní řád, a pokud někdo přijde opilý, tak není na utkání vpuštěn," vysvětluje Miroslav Barus a dodává: „Musíme chránit majetek města, které nám stadion půjčuje a my ho musíme vrátit zpět v pořádku."

Pravda tak zůstává ležet někde mezi fanoušky a pořadatelskou službou. Jisté však je, že bez hostujících fanoušků bude atmosféra regionálního derby o dost komornější než obvykle.

Posílení Rebelové

Rebelům se podařilo před zápasem s Horáckou Slavií získat výraznou posilu do obranných řad. Ty by měl vyztužit pětatřicetiletý Jan Novák, který v letošní sezoně nastoupil k třiadvaceti utkáním za pražskou Slavii.

„Pokud se během dne nestane nic neočekávaného, tak by pro utkání s Třebíčí měl dorazit Honza Novák a Filip Šindelář," uvádí Barus další extraligovou posilu, která za Rebely letos nastoupila již šestkrát.

Kromě dvou pětatřicátníků se do sestavy Havlíčkova Brodu vrátí také bývalý kapitán Roman Maliník, který se vrací po krátkém hostování z jihlavské Dukly. Za ni nastoupil ještě v minulém kole, kdy Rebelové v Jihlavě prohráli po prodloužení.

Co je HS Fans?
HS Fans je oficální seskupení fanoušků Horácké Slavie Třebíč, které vzniklo v létě 2012. V jeho čele stojí předseda sdružení Jan Nestrojil, jenž je zároveň bubeníkem při utkáních Třebíče. Sdružení vzniklo za účelem usnadnění komunikace s vedením hokejového klubu.

Hokejové menu: I. hokejová liga, 46. kolo
Středa od 17.30: Chomutov – Ústí nad Labem, Benátky nad Jizerou – Havířov, Most – České Budějovice, Kadaň – Prostějov. Od 18.00: HAVLÍČKŮV BROD – TŘEBÍČ, Šumperk – JIHLAVA, Kladno – Litoměřice.

Lukáš Zelený