Pro leckoho možná menší šok, ale ten titulek skutečně hovoří o Česku. Lepší důkaz, než který poskytuje probíhající světový šampionát v ledním hokeji, snad není třeba dodávat. Češi míří za překonáním rekordu v návštěvnosti, který aktuálně drží… Češi!

Ano, Praha a Ostrava míří za překonáním vlastního rekordu z roku 2015. A mně to opět nedá, abych si nesmočil. Přijde vám v tomto kontextu normální postavit ve třetím největším městě Česka nový hokejový stadion, který bude mít kapacitu o půl třetí tisícovky menší, než má současná Ostravar Aréna (10 004, pro účely šampionátu o pár stovek méně)?

Mně tedy ne. Češi umí fandit, ne, že ne. Bohužel je v jejich povaze se spíše shazovat, ironizovat, držet se při zdi. Skoro si až říkám, jak je možné, že se podařilo před těmi dvaceti lety postavit v hlavním městě takový skvost v podobě hokejového chrámu.

Zatímco fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném) ještě záchranu v divizi nemají jistou, hráči Humpolce (v modrém) mohou být už v klidu.
Na divizní peloton čeká závěrečná jarní třetina. Kdo doprovodí dolů Starou Říši?

A to jak vzhledem, tak také kapacitou. Za ty dvě dekády jsem také ani jednou nesly-šel, že by si někdo postýskl, že jsme tu postavili zbytečně velký stadion. Ba naopak, O2 Arena je bez debat cosi jako sportovní Národním divadlo 21. století.

Kéž by se podobného, kapacitou, funkčností, ale i estetikou, dočkaly i jiné významné sporty…