Havlíčkobrodští Bruslaři stíhací jízdou okradli liberecké Tygry o bod

Havlíčkův Brod – Předposlední dvojzápas základní části extraligy se starším dorostencům Havlíčkova Brodu příliš nepovedl.

28.11.2016

Bod získali starší dorostenci ze dvou víkendových zápasů. Zčásti uspěli jen na ledě Tygrů z Liberce.Foto: Luboš Vácha

Nejprve doma padli s Kolínem. Poté si chtěli spravit chuť v Liberci, kde dotahovali tříbrankový náskok soupeře a nakonec si odvezli bod, který je první po návratu do extraligy, který proti Tygrům získali.

H. BROD – KOLÍN 3:4

Mladí Bruslaři hostili v Kotlině Kolín a chtěli za každou cenu získat tři body. V důležitém utkání sice po první periodě vedli 1:0, jenže Středočeši v prostřední dvacetiminutovce nepříznivý vývoj duelu otočili, a i když Havlíčkův Brod dokázal dvakrát vyrovnat, nakonec po hrubé chybě na konci třetí třetiny padl po těsném výsledku 3:4.
Branky a nahrávky: 17. Veverka (Přibyl), 46. Teplý (Veverka), 56. Donda (TS) – 33. Gorás (Kronus, Zdeněk), 35. Zdeněk, 52. Poul (Vasilev, Rulc), 58. Kronus (Zdeněk, Březina). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Jan Jeletz, Jaroslav Kuřítko. Vyloučení: 4:3, navíc Lachman (HBR) 5 + OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Třetiny: 1:0, 0:2, 2:2. H. Brod: Folvarský (Blažek) – Zvěřina, Pejchal, Lachman, Horák, Rubner, Adam, Polák – Teplý, Křehlík, Donda – Přibyl, Veverka, Tecl – Pokorný, Cachnín, Piskač.

LIBEREC – H. BROD 4:3 PP

Duel tak trochu odstartovala minela hostujícího gólmana Blažka, který po dvaceti sekundách chybnou rozehrávkou našel hůl Šíra. Ten pohotově vracel puk do brankoviště, kde ale jeho pokus ztečovaly mimo brusle jednoho z bránících hráčů. V 7. minutě se ale Tygři mohli radovat z vedení. Šancí na obou stranách nebylo mnoho.

Do druhých dvaceti minut vstoupili mnohem lépe hosté, kteří podobně jako na konci prvního dějství skórovali v oslabení. Havlíčkobrodská reakce ale na sebe nenechala dlouho čekat, po rychlé kombinaci s Teclem prostřelil Hrstku Václav Piskač.

Snížení hosty posadilo do sedla a obrázek hry byl najednou úplně jiný. Díky své aktivitě se Havlíčkův Brod dočkal kontaktní branky, o kterou se v přesilové hře důraznou dorážkou postaral opět Václav Piskač. Zápas měl rázem nový náboj.

Ve třetí části hosté docílili vyrovnání. Ve hře čtyři na čtyři nebezpečně vypálil od modré čáry Horák. Jeho rána sice mezi tři tyče nemířila, ale od zadního mantinelu se odrazila do prostoru před Hrstkou, který měl střežit Bálik. Domácí bek ale puk vůbec neodehrál, a daroval tak dorážejícímu Michalu Teplému vyrovnávací gól.

Do konce třetí části už gól nepadl, a tak se šlo do prodloužení. To však netrvalo nijak dlouho, Tygři totiž rozhodli hned v první minutě. Na modré čáře se ke kotouči dostal kapitán Vítek Turský, který se příklepem trefil do horního rohu havlíčkobrodské brány, a přiřkl tak Liberci bod navíc.

„Mrzí nás, že jsme dnes polevili a dali soupeři možnost dotáhnout nás. Místo toho, abychom se odrazili od toho gólu na 3:0, hosté ihned snížili. Najednou se dostali do hry a začali kousat. Myslím, že si za to zasloužili odvést bod. Na druhou stranu jsme rádi, že to dopadlo dobře alespoň v tom prodloužení," řekl domácí trenér Jiří Kudrna.

„V první třetině jsme měli na začátku velkou šanci Tecla, kterou jsme neproměnili, a soupeř nás potrestal dvěma brankami. Ve druhé části nás přibrzdil třetí inkasovaný gól. To, jak jsme se vrátili do zápasu, musím ocenit nejvíc. Za to si hráči zaslouží pochvalu. Prodloužení už byla loterie. My jsme svou šanci nevyužili, soupeř ano," doplnil kouč Brodu Václav Adam.
Branky a nahrávky: 7. Piroutek (Hájek, Dospěl), 20. Aubrecht (Bouřil), 24. Jeník (Burda), 61. Turský (Šír, Jeník) – 25. Piskač (Tecl, Polák), 28. Piskač (Polák), 46. Teplý (Horák, Veverka). Rozhodčí: Radek Wagner – Jakub Grundler, Michaela Košťálová. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 46. Třetiny: 2:0, 1:2, 0:1 – 1:0. H. Brod: Blažek (Folvarský) – Zvěřina, Pejchal, Lachman, Horák, Rubner, Polák – Teplý, Veverka, Donda – Přibyl, Piskač, Tecl – Pokorný, Cachnín, Adam.