Tým ze severozápadních Čech nejprve překvapivě zvítězil na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě a tři dny poté porazil na vlastním ledě Třebíč.

V obou zápasech se kadaňští hokejisté prezentovali výbornou defenzivou a během sto dvaceti minut inkasovali pouze dvě branky.

V tom je hlavní síla dnešního soupeře Havlíčkova Brodu. V utkání se tedy nedají očekávat žádné střelecké hody, místo nich přijde na řadu urputný boj o každý metr ledu.

„Víme, že Kadaň moc branek v posledních zápasech nedostává, a my jsme na tom opačně. V každém utkání inkasujeme nějakou lacinou branku, kterou posadíme soupeře na koně," ví havlíčkobrodský asistent Richard Cachnín o největší slabině svého mužstva.

37 branek v 10 zápasech

Rebelové v deseti zápasech obdrželi již třicet sedm branek. Horší je pouze Most, který má po dvanáctibrankovém přídělu od jihlavské Dukly ještě o dvě obdržené branky více.
„Na defenzivě pracujeme v každém tréninku, ale kluci pak v zápase neplní naše pokyny. A je jedno, jestli jsou to mladí kluci nebo ti zkušení. My totiž hrajeme teď každý zápas pod velkým tlakem kvůli tomu, že jsme poslední, a z toho vznikají ty jednoduché chyby," vrací se Cachnín ke špatné defenzivě Rebelů. Právě na ni bude velmi pravděpodobně stát dnešní úspěch či neúspěch svěřenců Baruse a Cachnína.

„My už potřebujeme bodovat. Musíme hrát proto jednoduše, nepřidělávat si v obranném pásmu problémy, utkání odbojovat a spolehnout se, že nám vyjde nějaký rychlý protiútok," naznačuje Cachnín cestu, která by mohla vést k vytouženým bodům.

Výhodou Rebelů může být, že Kadaň sehrála v pondělí náročný zápas proti Chomutovu, a havlíčkobrodští hokejisté by tak mohli mít více sil. Havlíčkobrodští trenéři také spoléhají na posily z extraligových mužstev, které by měly pomoci v boji o důležité prvoligové body.

„Uvidíme, kdo přijede. Extraliga má volno (hraje se poslední kolo hokejové Ligy mistrů, pozn. red.), a tak doufáme, že hráči z extraligy dorazí," dodal havlíčkobrodský kouč s tím, že až několik hodin před utkáním se dozví, s kým budou moci počítat pro zápas s Kadaní.