A také Josefa Vašíčka, který byl součástí osudného letu hokejistů Lokomotivu Jaroslavl před začátkem loňské sezony.

„Chceme zavzpomínat na oba kluky. Protože neodešli jenom dobří hokejisté, ale hlavně skvělí lidé. Je to vlastně jediné, co pro ně můžeme udělat," vysvětluje pořádání akce manažer havlíčkobrodských Rebelů Augustin Žák.

Nápad na uspořádání akce prý vznikl loni, po tragické havárii ruského týmu. „Když se to stalo, řekli jsme si, že by bylo dobré takovouto akci uspořádat. Samozřejmě jsme to prvně museli zkonzultovat s rodinami obou kluků," vzpomíná na prvotní myšlenky Žák.

Manažer Rebelů tak začal shánět hráče, kteří by se benefice zúčastnili. „Původně jsem chtěl, aby se akce zúčastnili především hráči, kteří ještě hrají, jenže ti už v této době mají povinnosti, takže není jednoduché se s nimi domluvit," konstatuje Žák. „Proto jsem sestavil svůj tým a pozval hráče, kteří s Vašíčkem a Čechem hráli a také veterány," dodává.

Nakonec se mu povedlo poskládat dva týmy plné slavných jmen. Ten největší úlovek však byl potvrzen teprve před pár dny.  „Jarda Jágr sice přijede až na poslední chvíli, půl hodiny před začátkem zápasu, ale jsme moc rádi, že se zúčastní," těší havlíčkobrodského manažera.  „Oslovili jsme ho před třemi týdny a on slíbil, že udělá vše proto, aby mohl přijít. Ale jsou tu i další hokejisté jako Richard Farda, Pavel Richter, Malík, Žemlička a další. To je neskutečné množství lidí, kteří v hokeji něco dokázali," vyjmenovává další známá jména, která se benefice zúčastní.

Několik hokejistů však nakonec svoji účast také muselo odříci. „Nejvíce nás mrzí slibovaný Petr Ton. Chtěl moc přijet, ale bohužel Sparta má hodně zraněných hráčů, takže ho nepustila," uvádí Žák jeden příklad za všechny.

Také on sám se utkání zúčastní. „Byl jsem trénovat a přežil jsem to, takže to snad bude dobré," říká se smíchem. „Vždycky si rád zahraji s Oldou Válkem, se kterým jsem hrával. Jsem moc rád, že také nastoupím na led."

Nakonec také láká k účasti na akci brodské hokejové fanoušky. „Bude to hokejový den, přestože by bylo lepší, kdyby nebyl. Ale když už je, byl bych moc rád, aby si diváci, každý po svém, přišli vzpomenout na dva dobré lidi, kteří tragicky zahynuli. A uvědomili si, že hokej není až tak důležitý, že důležitější je život," zakončuje pozváním Žák.

Tým internacionálů České Republiky: Marcel Kučera, Martin Altrichter – Jindřich Setikovský, Josef Řezníček, Martin Maškarinec, Jiří Bubla, Jaroslav Nedvěd – Petr Kořínek, Radek Kampf, Martin Procházka, Richard Farda, Pavel Richter, Milan Nový, Richard Žemlička, Jiří Zelenka, Radek Ťoupal. Trenér: Jan Gusta Havel.
Tým Martina Čecha a Josefa Vašíčka: Dušan Salfický – Milan Chalupa, Radek Martínek, Roman Čech, Miroslav Duben, Stanislav Mečiar, Petr Buzek, Marek Malík – David Pospíšil, Oldřich Válek, Jan Čaloun, Petr Vlk, Tomáš Blažek, Richard Cachnín, Tomáš Chlubna, Augustin Žák, Petr Ton, Jaromír Jágr. Trenér: Jan Suchý.

Program:
13.00 Předprodej vstupenek
15.00 Autogramiáda aktérů zápasu a hráčů A-týmu HC Rebel
17.00 Zápas Internacionálů České republiky proti Týmu Martina Čecha a Josefa Vašíčka