Rebelové na tom nejsou o moc lépe, když dokázali získat jediný bod v domácím utkání s Havířovem. Nyní však přichází zápas, který může hodně napovědět o dalším průběhu sezony. Získá mladý havlíčkobrodský tým první vítězství a odrazí se ze dna tabulky? Nebo naopak prostějovští Jestřábi přeskočí tým z Vysočiny na chvostu prvoligové tabulky a pošlou jej na poslední místo?

„Sezona bude dlouhá, nám se nepodařil vstup, ale zatím nijak nezmatkujeme," říká před utkáním s Prostějovem asistent trenéra Richard Cachnín. V Havlíčkově Brodě totiž moc dobře ví, že před sezonou mužstvo opustilo několik zkušených hráčů, které nedokázali nahradit. Na jejich místo přišli mladí hráči, kteří musí nejprve nasbírat zkušenosti se seniorským hokejem.

„Hodně jsme omladili, takže musíme mužstvo nejprve stabilizovat, a pak snad konečně přijdou výsledky." V týmu působí pouze jeden hráč starší třiceti let. V úvodu sezony tak Rebelové doplácí na zbytečné chyby, které tým stojí cenné body.

„V prvních kolech jsme jich udělali několik. Ukázalo se, kde máme slabiny, a snažíme se na tom pracovat," hodnotí Cachnín dosavadní průběh sezony a doufá, že se jeho svěřenci před důležitým zápasem poučí z chyb.

„Čeká nás nováček. Vůbec nic jednoduchého, protože se bude hrát o šest bodů. My všichni však doufáme, že to konečně zlomíme a dokážeme doma vyhrát." Soupeř Rebelů se zatím trápí především v koncovce. Během sto osmdesáti minut se prostějovští hokejisté dokázali prosadit pouze třikrát!

„Není normální, abychom dali za tři zápasy tři góly. Bohužel, asi je to nováčkovská daň," poukazuje na největší problém Prostějova kapitán Lukáš Duba, který doufá, že právě v Kotlině prolomí střeleckou smůlu. Podobně jako prvoligový nováček na tom jsou i Rebelové.
„My se taky trápíme v ofenzivě, moc gólů jsme nedali, ale soustředíme se na to v každém tréninku," dodává k produktivitě vlastního celku Cachnín. V zápase mohou havlíčkobrodští trenéři opět počítat s posilami z extraligové Plzně, které by měly pomoci k prvnímu vítězství v sezoně.

V brance proti Prostějovu nastoupí, stejně jako v utkání s Českými Budějovicemi, René Svoboda. „Standa Neruda (trenér brankářů – pozn. red.) rozhodl, že se budou kluci na začátku sezony střídat po dvou zápasech. Pak uvidíme, jak se komu bude dařit," vysvětlil bývalý útočník jihlavské Dukly a Havlíčkova Brodu situaci mezi brankáři.

Lukáš Zelený