Při prohře jihlavské Dukly v Šumperku se navíc dostali na třetí příčku prvoligové tabulky.

Do první branky se ale hrál v Kotlině spíše rybníkářský hokej, ve kterém domácí dvěma skvělými zákroky podržel gólman Kacetl. Následně ale ujel Kozlík a jeho střelu dorazil za Horákova záda Chlubna. „Bylo to pro mě jednoduché, jen jsem to zametl do prázdné branky," smál se šťastný střelec úvodní branky.

Na druhý gól se v Kotlině čekalo pouze tři minuty, když se po přihrávce Dvořáčka střelou z první prosadil Maliník. „Před zápasem jsme museli udělat v kabině průvan, protože se nám nezdálo rozbruslení. Už první třetina napověděla, jak se bude zápas asi vyvíjet," nechal se slyšet brodský kouč Jiří Mička.

Dvě branky si domácí nechali i do druhého dějství. V něm nejprve Dvořáčkovu střelu šikovně tečoval Korím, a těsně před druhou přestávkou se prosadil Havel, který lehce nahodil puk na mosteckého beka, od něhož puk doklouzal za záda bezmocného Horáka. „Chtěli jsme hrát hlavně dobře vzadu, počkat si na další šance a nějaký gól ještě přidat," dodal Mička.

Jeho slova si hráči vzali k srdci i ve třetí třetině. Na 5:0 upravoval mladíček Tomi a konečnou podobu výsledku dal Stach. „Jsme rádi, že jsme zápas zvládli za tři body a náš brankář vychytal nulu. Teď si kluci orazí a ve středu nás čeká zápas v Ústí nad Labem, na který se musíme připravit a uspět v něm," měl po zápase jasno brodský trenér.

Přestože konečný výsledek vypadá jednoznačně, brodský gólman Ondřej Kacetl se během utkání nenudil a čisté konto si opravdu vychytal. „Měli hodně šancí a byli nepříjemní. Chtěl bych klukům poděkovat, protože mi hodně pomohli. Abych řekl pravdu, tak jsem už nevěděl, co to nula je, takže jsem za ni moc rád. Fanoušci byli skvělí, tak jsem si to s nimi užil," přiznal Kacetl.

Hodně rozčarovaný byl po zápase hostující trenér Leo Gudas. „Já mohu dnes pochválit pouze našeho brankáře a soupeři pogratulovat. Mně vadí výkony rozhodčích, kteří když se jich chci na něco zeptat, tak odpoví ironicky, že neznají pravidla, a podruhé už radši ani nepřijedou, protože se bojí. Oni mi připadají jako naši politici. Rozhodují o věcech a vědí úplné h… A to jsem řekl ještě slušně," nebral si servítky Gudas.