Odchovanec Kotliny Tomáš Semrád se hned zabydlel v elitní formaci Bruslařů, kde nastupuje po boku Kryštofa Kulhánka. Zatím má na kontě šest startů, v nichž si stihl připsat tři gólové asistence. Jednu z nich zaznamenal právě proti Děčínu, když přihrával na čtvrtý gól Jevgeniji Kondratěvovi. „Co se týče vztahů v kabině, určitě je to tady teď lepší. V minulé sezoně to bylo špatné," ohlíží se za sestupovým soutěžním ročníkem třiadvacetiletý obránce.

Jak byste okomentoval vítězný zápas proti Děčínu?
Myslím si, že ze začátku jsme hráli hodně dobře. Vysoko jsme vedli, ale náš výkon bohužel upadl. Naštěstí jsme to udrželi, to je důležité. Hlavní je zisk tří bodů, protože bojujeme o play-off.

Na začátku druhé třetiny jste dali dva góly a vypadalo to hodně nadějně. Navíc jste si vytvořili i hodně dalších šancí. Kde se to podle vás zlomilo, že vám to najednou přestalo jít?
To je právě ono, nevyužili jsme šance. A také jsme hodně přidržovali puky. Když už jsme mohli střílet, tak jsme ještě zbytečně nahrávali. Není divu, že nám to tam už pak moc nepadalo. Naštěstí to pro nás dobře dopadlo.

Jako havlíčkobrodský odchovanec jste posílil Bruslaře v průběhu sezony. Jak se vám v týmu zatím líbí?
Z Brodu pocházím a moc se mi tady líbí. Je tady výborná parta hráčů.

Působil jste tady už v minulé sezoně, ale z tehdejšího kádru tady zůstalo jen málo hráčů. Mohl byste srovnat tým z tohoto soutěžního ročníku s tím předešlým?
Co se týče vztahů v kabině, určitě je to tady teď lepší. Hrají tady hráči, kteří jsou tady nastálo, takže se všichni známe. Jednoznačně se to zlepšilo, v minulé sezoně to bylo špatné.

Jak se vám hraje pod novými trenéry?
Dobře. Hlavně jsme si sedli s kluky v první lajně, je to dobré.

V příštím domácím zápasu vás čeká Tábor, který hraje nahoře a patří mezi nejsilnější soupeře. S čím byste na něj měli vyrukovat, abyste ho porazili?
Musíme hrát jako v první třetině proti Děčínu. Snažit se střílet a tlačit se do útoku, ale zbytečně nepředržovat puky a nehonit se dopředu za každou cenu.

Sledujete výsledky vašich tabulkových konkurentů, abyste se dostali do první šestky a vyhnuli se předkolu play-off?
Je to tam hodně namačkané. My ale musíme jít dál zápas od zápasu, každé tři body jsou pro nás důležité. Potom uvidíme, jak skončíme. Play-off je ale úplně jiná soutěž. Je jedno, jestli do něj půjdeme z předkola, nebo z šestého místa.

Milan Sochor