Bruslaři z Havlíčkova Brodu začali aktivně, v Krnově si vytvořili už v první třetině několik šancí. Valu vychytal ve 12. minutě Slíž a Havlát o minutu později rozezvučel tyčku.

Do vedení se tak dostali poměrně lacino Slezané, když nahození Stuchlíka skončilo v síti. Smolný moment však gólmana Maláče ani jeho spoluhráče nerozhodil a ti byli ve zbytku zápasu i nadále lepší.

Ve 24. minutě vyrovnal Havlát a potom si připsal dva důležité zákroky Maláč. Rozhodnutí přišlo ve 28. minutě, když nečekaného odrazu puku od mantinelu využil Pártl. Slezané v závěru zkoušeli power-play, ale neúspěšně.

Fotbalisté Havlíčkova Brodu (bílé dresy) a Žďáru nad Sázavou (v modrobílém) se mohou na jarní odvety čtvrté ligy připravovat po dobrém podzimu v relativním klidu.
Trenér fotbalistů Brodu chce posilu do každé řady, Žďár potřebuje udržet opory

Velké Meziříčí prohrálo s Novým Jičínem i třetí vzájemný duel. Hostitelé byli lepším týmem, svěřenci trenéra Lukáše Nováka snižovali až v samotném závěru na konečných 1:5. Rozhodnuto bylo však prakticky už v první polovině zápasu.

Žďárské hokejisty čekal nelehký úkol v Šumperku. Plameny dokázaly v 7. minutě trefou Grauera odpovědět na vedení Draků a na začátku druhé třetiny ještě smazal dvoubrankové manko dvěma zásahy Kulhánek.

Po první polovině letošní sezony jsou extraligoví stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod na vedoucí příčce tabulky.
Stolní tenisté HB Ostrov udělali v Levici radost sobě i místním fanouškům

V závěrečné třetině už na ledě existoval jen jeden tým. Šumperk hru ovládl, hostům se muselo zdát zejména o Jakubu Horkém, který v zápase vstřelil pět gólů a připsal si ještě dvě asistence. „Dotáhli jsme na 3:3, měli jsme to parádně rozehrané. Pak jsme dostali na 3:4, ale pořád to bylo hratelné. Bohužel jsme po velké individuální chybě dostali gól na 3:5 a celé se nám to sesypalo,“ uvedl na klubovém webu žďárský kouč Milan Řehoř.

Celky z Vysočiny už čekají ve středu poslední předvánoční duely. Havlíčkův Brod doma přivítá od šesti hodin večer Hodonín, Velké Meziříčí ve stejný čas pohostí ve svém stánku Techniku Brno a Žďár nad Sázavou čeká namáhavá bitva na ledě druhého týmu tabulky Vyškova.