Ti ve středu přivítali v Kotlině svého největšího rivala, jihlavskou Duklu. S favoritem sice drželi po většinu utkání krok, první soutěžní výhru si však znovu nepřipsali. V přestřelce nakonec podlehli 4:6.

Od úvodních minut se v Kotlině hrál svižný a líbivý hokej, kterému nic nechybělo. Padaly góly, šance se střídaly na obou stranách, chybět nemohla ani rvačka.

V ní uspěl jihlavský Petr Štěpánek. „Kdybych nebyl dřevák a dal gól, tak jsem se nemusel prát," vrátil se k situaci ze třetí třetiny útočník Dukly, kdy nejprve ztroskotal na Dlouhém, po následné strkanici v brankovišti velmi rychle povalil protivníka na led a rozmíšku ukončil „výhrou na lopatky".

Kromě utkání tak hosté ovládli i úpolovou vložku derby.

Posílení Rebelové přitom podali bojovný výkon. K jejich smůle je však srážela herní nedisciplinovanost. Vždy, když se jim povedlo srovnat se soupeřem krok, vzápětí inkasovali.

O druhý vyrovnávací branku se postaral olomoucký Ondřej Švaňhal, který v Kotlině už působil dříve. „Jsem tady rád. Lepší je být v zápasovém tempu než sedět na lavičce," řekl po utkání a dodal: „Na ty poměry, co tady panovaly, tak jsme odehráli dobrý zápas. Kluci bojovali, ale moc jsme faulovali."

Diváci nakonec viděli deset branek, což nepotěšilo gólmany. Oba se shodli, že mohli některým trefám zabránit. „Myslím, že ten poslední gól se dal chytit. Vše padlo tak nějak kolem nohy, ztečovaný, takové laciné branky," smutnil po zápase brodský Jan Dlouhý.

Jeho protějšek Ondřej Kacetl mluvil v podobném duchu: „Dostali jsme zbytečně moc gólů. Čtyřikrát inkasovat je strašně moc, to se nám nesmí stávat. Určitě se nějaký chytit dal."

Po třech porážkách byl po zápase spokojenější jihlavský kouč Petr VlK: „S výsledkem jsme spokojeni. Soupeř svůj tým od začátku soutěže posílil, byl hodně nebezpečný v útočném pásmu. Čtyři branky, které jsme inkasovali, padly po našich individuálních chybách. Tam jsme byli nedůslední a dali soupeři prostor pro druhý a třetí gól. Celkově jsme ale utkání zvládli dobře. Až na hodně vyloučených, které jsme měli."

Ani na šestý pokus se tak Rebelům nepodařilo získat plný bodový zisk, a nadále se krčí na dně prvoligové tabulky. „U nás spokojenost nevládne. Utkání bylo dobře rozehrané, výborné z obou stran. Bohužel rozhodly individuální chyby a přesilovky, ve kterých je Jihlava výborná. My jsme je nezvládli ubránit, a proto jsme prohráli. Na čtyři vstřelené góly a na dvě přesilovky pět na tři bychom měli zápas určitě vyhrát. Utkání nevyšlo beku Jeníkovi, který tam zazmatkuje a potom nás pošle do čtyř," uzavřel derby brodský trenér Miroslav Barus.