V Krajské hokejové lize se nebude hrát jen tak ledajaký zápas. Ten proti Slovanu Moravské Třebové (17.00) bude mít charitativní podtext.

„Cílem akce je při první vstřelené brance Světlé zasypat led plyšovými hračkami, které o vánočních svátcích předáme dětem z Dětský domovů v Humpolci a Senožatech,“ vysvětluje za světelský klub Jan Krajíček.

„Celý výtěžek ze vstupného navíc věnujeme jako příspěvek na zakoupení invalidního vozíku panu Milanovi, který letos v červnu utrpěl vážné zranění,“ říká Krajíček a dodává: „Letos v červnu utrpěl vážně zranění, při kterém došlo ke zlomeninám čtvrtého a pátého obratle. Milan přestal okamžitě cítit své tělo a byl převezen do brněnské nemocnice, kde strávil necelé tři měsíce. Poté byl přijat na rehabilitační léčení v Kladrubech, kde se nachází i nyní. K významnějšímu zlepšení došlo po pěti týdnech, kdy splaskl otok kolem zlomenin a Milan začal částečně hýbat alespoň pažemi.“

Ze všeho nejvíce bude nyní Milan potřebovat speciální vozík, který hradí pojišťovna jen částečně. Finance z této akce půjdou primárně na pořízení vozíku.