Mladý aktivní hokejista Ondřej Černý přišel v jedenácti letech kvůli rakovině o nohu. Milovaného hokeje se však nevzdal a rozhodl se pokračovat v kariéře jako parahokejista.

Přispějte Ondrovi
Transparentní účet: 2001375049/2010
Do poznámky uveďte heslo ONDRA

Na podporu jeho aktivního života se uskuteční v sobotu třetího září od osmnácti hodin v Ledči nad Sázavou exhibiční hokejové utkání. Na led vyjedou legendy československého hokeje Jan Gusta Havel, Marián Jelínek, Peter Hamerlík a Marian Šťastný.

Výtěžek z této dobročinné akce poputuje právě na nákup speciálního vybavení pro mladého parahokejistu Ondru Černého - handbiku, díky kterému může nejen aktivně trénovat, ale i vyrazit na výlety s rodinou.

close info Zdroj: se svolením HC Ledeč nad Sázavou zoom_in Akci připravují nadšenci z HC Ledeč nad Sázavou společně s nadačním fondem KlaPeto.eu a společností Unreal Studios. „Hokej není jen sport. Hokej je styl života, který učí mladé lidi od raného věku hrát jako tým. Ať už je to na ledě, nebo v běžném životě. V Ledči nad Sázavou držíme spolu. Proto jsme se jako klub rozhodli pomoci Ondrovi v jeho náročné životní cestě po amputaci nohy,“ uvedl Jan Malík, předseda klubu HC Ledeč nad Sázavou.

Pomoci Ondrovi můžete i vy. Zakoupením vstupenky na sobotní exhbici, nebo příspěvkem na transparentní účet Nadačního fondu Klapeto (viz rámeček). Dosud se pro mladého parahokejistu podařilo vybrat více než sedmaosmdesát tisíc korun.