ŠUMPERK - H. BROD 6:1

„Byl to souboj o první místo, kdy jsme odehráli dobrou první třetinu. Ale v druhé třetině nastavili domácí agresivní způsob hry, a navíc přišly naše fauly nefauly. Pykali jsme a oslabení. Zápas pak už byl víceméně rozhodnutý. Třetí třetina se, dá se říct, dohrávala. Kaňkou na zápasu je výkon rozhodčích. Poměr vyloučení po dvou třetinách byl 1:5. Soupeř vyhrál samozřejmě zaslouženě, ale nemuselo to doprovázet to, co předvedli páni rozhodčí. Naši kluci si jdou zahrát, protože je to baví, mají to při práci a nemusí jim to rozhodčí takto znechutit. Ale samozřejmě nechci svalovat vinu za porážku na rozhodčí. Šumperk opravdu byl velice silný soupeř a vyhrál zaslouženě,“ řekl k utkání brodský kouč Richard Cachnín.

Branky a nahrávky: 11. Sedlák (Gewiese, Vachutka), 14. Hroch (Antonov, Krejčiřík), 36. Vachutka (Milfait, Sedlák), 40. Vachutka (Gewiese, Jaroš), 42. Milfait (Krejčiřík), 58. Kofroň (Kabelka, Spratek) – 14. Pospíchal (Mikeš, Třetina). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – David Urubčík, Jan Kleprlík. Vyloučení: 5:8, navíc Vala (HBR) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1288. Třetiny: 2:1, 2:0, 2:0. Havlíčkův Brod: Holík – Vala, Pospíchal, Benák, Kliment, Vála, Krejčí – Plachý, Kuchta, Holenda, Ludvík, Kadlec, Třetina, Mikeš, Cachnín, Voříšek, Matušík, Přidal, Juráň.