Rozdíl v kvalitě byl patrný hlavně v první polovině zápasu. Kometa, která svůj druhý tým namíchala z nadějných mladíků a několika veteránů, si na ledě dělala, co chtěla. Po první třetině to bylo o tři branky.

Ve 27. minutě zvýšil Havlát na už hrozivých 4:0. „Hosté do zápasu nasadili zkušené hráče Kováčika, Malce, Moskala a bylo to znát. Dělali si na ledě co chtěli, byli u všech gólů,“ smekl před kvalitou ostřílených borců soupeře kouč Havlíčkova Brodu.

Útočník Dukly Filip Seman.
Kladnu jsme nedokázali odskočit, pojmenoval příčinu prohry Seman

Jeho svěřenci ve druhé polovině zápasu přece jen trochu zabrali. Na 4:1 snižoval Padělek, jedinou branku poslední dvacetiminutovky obstaral D. Košťál. I tak je konečné skóre při nejmenším důvodem k zamyšlení pro všechny v havlíčkobrodské kabině.

Příležitost reparátu bude mít tým v úterý. To se k atraktivnímu duelu vydá do Žďáru nad Sázavou.