Hokejisté Chotěboře zdolali Chrudim a posunuli se na čtvrtou příčku

Chotěboř – Hokejisté zpod Železných hor se po pádu ze druhé ligy usídlili v první polovině tabulky regionálního přeboru. V minulém kole porazili Chrudim 4:3.

27.11.2013

Pětadvacet. Tolik bodů zatím uhráli v krajském přeboru hokejisté Chotěboře v krajské hokejové lize.Foto: Deník/archiv

Hokejoví Lvi z Chotěboře v letošním soutěžním ročníku zatím sehráli třináct soutěžních zápasů a hned v osmi případech odcházeli z ledu jako vítězové. Díky dosavadnímu zisku pětadvaceti bodů jim tak zatím patří čtvrté tabulkové postavení se sedmibodovou ztrátou na vedoucího okresního rivala ze Světlé nad Sázavou.

O víkendu se půjde na Lanškroun

V minulém kole hokejisté Chotěboře na domácím ledě přivítali tabulkové sousedy z Chrudimi. V první části utkání měli navrch hosté, kteří se dvakrát dostali do dvoubrankového vedení.

Domácím Lvům však tato ztráta v cestě ke třem bodům nezabránila. Ještě před druhou přestávkou na 3:2 po parádní akci snižoval Václav Svoboda. Obrat ve skóre Chotěbořští dokonali v posledním dějství. Ještě v jeho první minutě vyrovnával Luboš Dvořák a po dalších pěti minutách poslal domácí tým poprvé do vedení Jan Hospodka. Hráči Chrudimi sice v závěru usilovali o vyrovnání, ani závěrečná zoufalá snaha jim však čtvrtý gól nepřinesla, a domácí Lvi tak po výhře 4:3 získali všechny tři body.

Základní část letošní krajské ligy o příštím víkendu vstoupí do své druhé poloviny. Chotěboř ji v neděli 1. prosince zahájí na domácím ledě proti Lanškrounu.

Letošního krajského přeboru se účastní ještě další dva týmy z Havlíčkobrodska. Zatímco Světlá nad Sázavou zatím prohrála jediný zápas a suverénně vede, hokejisté Ledče se s pouhými čtyřmi body krčí na předposledním dvanáctém místě.

Jiří Svatoš

27.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Poslanec Martin Lank

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.