Už se to zdá být skoro jako obehraná písnička. Také po sobotním sedmém kole Chance ligy totiž zůstávají hokejisté Horácké Slavie Třebíč na čele tabulky bez ztráty bodu. V sobotu doma bez větších problémů vyřídili Kadaň.

V úvodní dvacetiminutovce třebíčští hráči jasně dokazovali, proč vévodí začátku letošní sezony první ligy. Klub z Vysočiny jednoznačně dominoval a soupeře skoro nepustil ke hře. Necelá tisícovka diváků ovšem viděla pouze jedinou branku, když se prosadil dorážející Šťovíček.

V prostřední třetině už to byla jiná káva. Mezi 32. a 40. minutou zatížili domácí hráči soupeřovo konto hned čtyřmi přesnými zásahy. Všechno odstartoval při vlastním oslabení Ferda, který využil zaváhání obrany Kadaně – 2:0.

Luboš Bartůněk se podílel na sobotním vítězství házenkářů Nového Veselí na palubovce nebezpečného Jičína třemi brankami. Celek z Vysočiny vyhrál 28:27.
Drama se šťastným koncem. Házenkáři Nového Veselí dovezli dva body také z Jičína

Také třetí branka přišla v nerovnovážném početním stavu, Psota ovšem zúročil přesilovou hru. Čtvrtou branku pak připojil dorážející Střondala a už na rozdíl pěti branek upravil chvíli před druhou sirénou po sólovém úniku Krliš – 5:0.

V závěrečné dvacetiminutovce už Třebíč, zřejmě pod dojmem pohodlného náskoku, znatelně polevila a utkání se v podstatě už jen dohrávalo. Kadaň se díky tomu dočkala čestného úspěchu. Na konečných 5:1 korigoval přesnou střelou po buly Zabloudil.

Dařilo se také hokejistům Dukly Jihlava. Tak, jak Třebíč rozhodla o své výhře v prostřední části, Dukle se to samé povedlo už v první třetině.

Fotbalisté Nového Města na Moravě (v modrém) v sobotním dopoledni vyválčili na půdě předposledních Otrokovic bod za bezbrankovou remízu.
Oba hráli nerozhodně. Fotbalisté Velkého Meziříčí i Nového Města přivezli bod

Všechno odstartoval ve třetí minutě bombou v přesilové hře Kowalczyk. Další početní výhodu poté zužitkoval Lichanec a po přesných zásazích Illéše a Zadražila bylo ve třinácté minutě prakticky rozhodnuto – 0:4.

Ve stejném stylu začala také druhá část. Vyloučení slávistického hráče okamžitě potrestal Seman. Až poté se konečně prosadili také domácí, Všetečka blafákem vyzrál na Žukova – 1:5.

V poslední třetině diváci viděli ještě čtyři branky, po dvou na každé straně. Na přesilovkové branky Poletína a Havránka v úplném závěru navázali Knotek se Semanem. Dukla tak v Praze zvítězila jednoznačně 7:3.

TŘEBÍČ - KADAŇ 5:1
Branky a nahrávky: 9. Šťovíček (Hunkes, Psota), 32. Ferda (Krliš, Mlčák), 36. Psota (L. Bittner, Šťovíček), 37. Střondala (Krliš), 40. Krliš (Hunkes) – 46. M. Zabloudil (S. Heffernan). Rozhodčí: Ondráček, Vrba – Kleprlík, Vašíček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 901. Třetiny: 1:0, 4:0, 0:1. Třebíč: Jekel (Mičán) – L. Doudera, L. Forman, Hunkes, Poizl, Tureček, Mlčák, M. Furch – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Krliš, Nedvídek, Vodný – Dočekal, Střondala, Křehlík – D. Sklenář, Ferda, Kusko. Kadaň: A. Horák (41. R. Běhula) – Kuboš, Steinocher, Ferbas, Štochl, Zorko, Hradecký – K. Heffernan, Berčík, Routa – Z. Zabloudil, S. Heffernan, M. Zabloudil – Bernat, D. Čech, Kordule – L. Koblížek, Konášek, Švec – Mežnar.

SLAVIA - JIHLAVA 3:7
Branky a nahrávky: 22. Všetečka (Havel), 49. Poletín (Krejčí), 59. Knotek (Kafka, Krejčí) – 3. Kowalczyk (Harkabus, Čachotský), 10. Lichanec (Seman, Čachotský), 12. Illéš (Seman, Bilčík), 13. Zadražil (Helt), 21. Seman (Lichanec, Harkabus), 56. Havránek (Helt), 60. Seman (Havránek). Rozhodčí: Bejček, Čáp – Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 220. Třetiny: 0:4, 1:1, 2:2. Slavia Praha: Michajlov (13. Málek) – Krejčí, Veber, Barák, Zelingr, Havel, Nilsen, Duda – Kafka, Knotek, Žejdl – Všetečka, Vlček, Kružík – Doležal, Poletín, Ondráček – Pšenička, Šteiner, Michnáč. Jihlava: Žukov (Wolf) – Mareš, Bilčík, Niko, Kowalczyk, Eliáš, Dvořák – Harkabus, Seman, Illéš – Čachotský, Lichanec, Havránek – Helt,Zadražil, Fronk – Cachnín, Juda, Brož.