Krajský přebor Vysočiny by se tedy ještě při dobré konstelaci mohl rozjet. „My bychom tu soutěž chtěli popotáhnout do konce dubna, aby se alespoň něco odehrálo,“ reaguje jeden z členů sportovně technické komise krajského hokejového svazu František Čermák. „Ale možná se stane i to, že to bude kopírovat druhou ligu. Když se to během ledna nerozběhne, bude asi návrh to ukončit jako ve většině sportů. Je to bohužel tvrdá realita a každopádně by to byla škoda.“

Ledečský hokejový klub každopádně už se startem příliš nepočítá. „Město rozhodlo o rozpuštění ledu, takže je po sezoně Uvidíme, s čím přijde ještě svaz,“ uznal ledečský trenér Petr Bernard, který spíš počítá s variantou, že se soutěž nerozjede. Jeho svěřenci tak mají volno. „Jen jsem jim řekl, ať se snaží sportovat a honí fyzičku, jak jen to půjde. A od 1. května začneme přípravu,“ potvrdil.

Světlá ještě led má. Vyčkává jak rozhodne svaz.
Krajská liga ještě neskončila. Chotěboř je bez ledu

Ledečský klub zvažuje možnost do sezony 2021/2022 dát dohromady vlastní juniorský tým. „Vychází nám hodně dorostenců. Ovšem ještě nevíme, jak to vyřešit. Musíme to pořádně promyslet, jak bude mládežnický hokej vypadat,“ naznačil Petr Bernard. Podle kterého jsou tři varianty. „Buď budeme mít jen dorost, nebo jen juniorka nebo obě dvě kategorie. Do rozhodování vstupují finance a také počet hráčů. Každopádně dlouhodobý cíl je mít kompletní mládežnické týmy,“ potvrdil ledečský trenér.