To by bylo překvapivé řešení, ale ve Světlé nad Sázavou ho vážně zvažují. Slovo zvažují zdůrazňuje místopředseda klubu Jan Krajíček, který má na starosti sportovní záležitosti. „Byl bych velmi nerad, kdyby se někde objevilo, že odcházíme hrát do jižních Čech. Tak to v tuto chvíli není. Pro nás je to jedna z alternativ, jak řešit nastalou situaci,“ ubezpečil.

K nutnosti změny se Světlá nad Sázavou dostala vzhledem k nárokům, jaké na ní klade soutěž dosavadní. „Pro nás už je nepřijatelné hrát systémem středa-víkend. Máme řadu hráčů, kteří studují a jsou v týdnu po různých koutech republiky,“ vysvětlil.

Právě proto klubu, jehož historie sahá až do roku 1938, z možných řešení vychází dobře jihočeská Krajská liga. Ta má dlouhodobě vysokou kvalitu, platí za jednu z nejlepších regionálních soutěží v republice a hraje se jen o víkendech.

Český tým na evropské kvalifikaci v v bulharské Sofii postup na olympiádu nevybojoval. David Šimek je vlevo.
Taekwondista Šimek porazil vicemistra světa, olympiádu mu ale utekla

Je i patřičně početná. V letošním nedokončeném ročníku v ní startovalo třináct týmů. Na tento počet ji doplňovaly i vysočinští účastníci z Pelhřimova a Humpolce, v poměrně nedávné minulosti si ji zahrála i Telč.

Aby Světlá nad Sázavou mohla startovat v jihočeské Krajské lize musí nejen o zařazení do této soutěže požádat, ale zároveň dostat souhlas od pořádajícího krajského svazu a také od zúčastněných klubů.

Krok k tomu Skláři podnikli čtvrtého května. Dopisem oslovili výkonný výbor jihočeského svazu a nabídli vstřícné gesto, které může sloužit jako pobídka pro kluby. „S vědomím, že některým klubům by vzniklo náročné cestování vzhledem k dlouhé vzdálenosti, nabízíme přátelské gesto. Všem týmům, které by ujely na mistrovské utkání do Světlé nad Sázavou vzdálenost delší než sto kilometrů, zajistíme na naše náklady pozápasové občerstvení formou plnohodnotné večeře,“ stojí v dopise.

Ondřej Květon dostává šanci v HB Ostrov nejen kvůli talentu, ale především zásluhou velké tréninkové píle.
Květon zůstane v Havlíčkově Brodě. Šanci si zaslouží, říká manažer Jinek

Cesta do jihočeské Krajské ligy ale nemusí být tak otevřená, jak se na první pohled zdá. Podle informací, které Deník má, sílí snaha vysočinského svazu o vytvoření vlastní plnohodnotné krajské ligy. A tato varianta je velmi pravděpodobná. Za takové situace by skončily výjimky, které kluby v minulosti měly, a musely by hrát na Vysočině.

Toho si jsou dobře vědomi i ve Světlé nad Sázavou. Jsou připraveni se takové alternativě podřídit. „Pokud vznikne Krajská liga, tak to přijmeme a přihlásíme se do ní,“ ujistil Jan Krajíček.