Plán domácích začal vycházet v jedenácté minutě zápasu. To Havlovu střelu gólman Petrásek vyrazil pouze před sebe a Kotlinu poprvé rozjásal Musil.

Dva dobré zákroky si na druhé straně připsal Dolejš, který vychytal Grina a Skleničku. Domácí měli v první třetině jasně navrch, ale gólman Petrásek držel Ústí nad vodou. „V první třetině jsme si vytvořili ohromný tlak, o čemž svědčí i poměr střel na branku, který byl 15:5. Nebýt gólmana Petráska a trochy hokejového štěstí, tak ta třetina mohla místo 1:0 skončit 3:0," řekl k úvodní dvacetiminutovce domácí asistent trenéra Richard Cachnín.

I na začátku druhé třetiny vstoupili na led aktivněji brodští hokejisté. Nejdříve svou šanci neproměnil Stehlík a po něm ani Chlubna, který trefil Grinovy brusle.

V polovině zápasu po vyhraném vhazování Endála vymetl horní růžek hostující branky Dvořáček. Z dvougólového vedení se Rebelové radovali pět minut, potom Jan Alinč našel přesnou přihrávkou najetého Vobořila, a ten o tyčku snížil na 2:1. Do kabin přece jen odcházeli svěřenci Jiřího Mičky a Richarda Cachnína klidněji. Ve 37. minutě se uvedl novic v brodském dresu David Stach, který namazal mezi kruhy Říhovi – 3:1.

V závěrečném dějství znovu zdramatizoval zápas Boháč, ale o poslední zápis do střelecké listiny si řekl Ondřej Stehlík.

Nejprve byl v samostatném úniku faulován a trestné střílení zakončil s bravurou mazáka. „Byl to jasný faul, ale o trestné střílení jsem si musel říci náznakem rozhodčímu. Musel jsem mu trochu poradit," smál se brodský útočník.

Zklamaný z výsledku a předvedenou hrou byl ústecký asistent trenér Tomáš Mareš. „Chtěli jsme navázat na poslední domácí zápas s Českými Budějovicemi, který jsme sehráli dobře. Bohužel se nám to vůbec nepovedlo. Hráči, kteří by měli naše mužstvo táhnout, tak ho netáhnou," byl kritický ke svému týmu a dodal: „Myslím si, že domácí vyhráli zcela zaslouženě a k bodům jim gratuluji."

Naopak spokojenost pochopitelně vyzařovala z Richarda Cachnína. „Po inkasované brance na 2:1 rozhodl zápas náš třetí gól. Třetí třetina byla z naší strany takovým taktickým bojem. Síla byla dnes na naší straně a vítězství bylo zcela zasloužené. Musím pogratulovat celému mužstvu," nechal se slyšet.