Horácká Slavia stoupá tabulkou hokejové Chance ligy vzhůru a dobrou formu chce potvrdit i dnes. Od půl šesté hostí v KHNP aréně poslední Kadaň. „Chceme potvrdit výkon i výsledek z posledního zápasu,“ hlásí kouč Horácké Slavie Jaroslav Barvíř.

Zároveň však zvedá varovně prst. Ani Kadaň se sama neporazí. „Co na ní? Je to nevyzpytatelný tým,“ říká, a vzápětí stáčí pohled na hru svého týmu. „Určitě budeme ve střehu a budeme chtít hrát svou hru. Na to se soustředíme. Nechceme se jim přizpůsobit. Udělali jsme si nějakou analýzu a kluci jsou dobře připravení,“ má jasno kouč.

O podcenění nechce slyšet. „O tom jsme se ani nebavili. My si jdeme po své cestě a věřím, že si kluci už něčím prošli. Ani se nekoukáme na tabulku, chceme vyhrát každý zápas,“ ujišťuje Barvíř.

Ten se bude muset obejít bez zraněného Hrubce, který má problém s ramenem. „Jinak tým je zdravý. Rozhodneme podle formy hráčů a věřím, že s Davidem Dolníčkem uděláme správnou a vítěznou sestavu,“ přeje si.

Chance liga
Středeční program: Litoměřice – Benátky n. J., Havířov – Ústí n. L. (oba 16.00), Slavia – Prostějov, Přerov – Sokolov (oba 17.00), Poruba – Frýdek, TŘEBÍČ – Kadaň, Vsetín – JIHLAVA (vše 17.30), Kolín – Vrchlabí, Kladno – Šumperk (oba 18.00).

Jihlavští hokejisté mají dnes zdánlivě těžší výzvu. Jedou ven, do Vsetína. Bitva třetího celku tabulky s prvním bude jistojistě zajímavá a zřejmě i hodně emotivní.

Dukla má navíc na legendárním Lapači svému soupeři co vracet. V minulém ročníku totiž na něj ani jednou nevyzrála. Doma prohrála 2:4, venku 2:3.

Je tedy jisté, že svěřenci trenéra Ujčíka budou mít dobrou motivaci a pokusí se tuto bilanci vylepšit. Jejich snažení začne v 17.30.