Třebíčští hokejisté se poprvé sešli pětadvacátého dubna, a jak bývá obvyklé, zpočátku trénuje pouze základní kostra týmu. Jedná se o čtrnáct hráčů, doplněných o sedm juniorů.

Přípravné zápasy
9. 8. Kometa - TŘEBÍČ
16. 8. TŘEBÍČ - Znojmo
18. 8. Prostějov - TŘEBÍČ
23. 8. TŘEBÍČ - Prostějov
25. 8. Znojmo - TŘEBÍČ
30. 8. Skalica - TŘEBÍČ
1. 9. TŘEBÍČ - Skalica

V tréninku jsou již i první posily, Martin Dočekal a Matěj Novák. „Nechceme se příliš odchylovat od toho, co jsme dělali loni. Myslíme si, že mužstvo kondičně celou sezónu zvládlo velice slušně, nebyla tam ani nějaká velká zranění,“ netajil Kamil Pokorný. „Chtěli bychom trénovat deset týdnů, do konce června.“

Náplň přípravy zůstává také podobná. Po první týdnu zaměřeném na zapracování hráčů, tento týden již hráči polykají tréninkové dávky zaměřené na objem. V posilovně, lesoparku, běhy v terénech i na dráze.

Trenér Horácké Slavie Kamil Pokorný.
Pokorný chválí základní část. V play-off nám ale hokejový Bůh přistřihl křidélka

Stejně jako vloni hráče čeká i krátké soustředění. „Přípravu opět přepůlíme soustředěním v Rouchovanech na přelomu května a června, konkrétně od třicátého května do druhého června,“ uvedl Pokorný. „Loni se nám tam hodně líbilo a pokud se tréninku týče, jsou tam výborné podmínky.“

Už v této první fázi přípravy čeká na Horáky také trénování na ledě. „Od desátého května budeme dvakrát týdně jezdit na led do Brna. Tam budeme pracovat na dovednostech hráčských, na bruslení a hráči nám tak z toho nevypadnou na delší dobu,“ těší třebíčského trenéra.

Po následující dovolené již přijde klasická příprava na ledě, a to i včetně přípravných zápasů. Těch Horácká Slavia odehraje sedm. Jako první tradičně s brněnskou Kometou, tentokráte ale na její půdě.