Již sedm třetin se to svěřencům trenéra Miroslava Baruse nepodařilo.

Posledním šťastlivcem byl obránce Jeník, který se trefil v 1. kole Regionálního poháru na ledě jihlavské Dukly. Od té doby je soupeřova branka pro Rebely zakletá.

„Bohužel, to je věc další, na které pořád pracujeme," posteskl si po utkání Barus. Havlíčkobrodský trenér však nevěší hlavu a doufá ve zlepšení produktivity: „Na druhou stranu je to lepší než minulý týden, kdy jsme byli absolutně bezzubí. Tentokrát jsme si alespoň nějaké šance dokázali vytvořit."

Zdá se, že Rebelům schází opravdový střelec. Přesně takový, o něhož po uplynulé sezóně nestáli. Lukáš Havel. Havel bude v nadcházející sezoně oblékat dres jiného prvoligového celku z Vysočiny. Horácké Slavie Třebíč, na jejíž střídačku se před sezonou postavil Jiří Mička, další velmi dobře známá tvář pro havlíčkobrodské fanoušky.

A Mička moc dobře věděl, proč si Havla chtěl vzít s sebou do Třebíče. Havel odehrál v loňské sezoně téměř čtyřicet utkání, v nichž se dokázal jednadvacetkrát střelecky prosadit. A tyto branky nyní Rebelům chybí. Na trenérském dvojici tak zbývá najít někoho, kdo na sebe vezme střeleckou zodpovědnost.

Kádr se zdá být téměř uzavřený, čeká se pouze na Přikryla, který plní reprezentační povinnosti. Mezi stávajícími útočníky se však pouze Roman Maliník dokázal dostat na dvouciferný počet branek. V něm a Lukáši Endálovi by měli mít havlíčkobrodští největší ofenzivní sílu. Ani jeden zatím svou formou nijak neoslňuje.

V utkání s Třebíčí mohl být naopak Barus spokojený s defenzivou, na niž si ještě minulý týden stěžoval. „Ve včerejším utkání bylo vidět zlepšení oproti utkáním z minulého týdne, kdy jsme ještě v Jihlavě a Budějovicích hráli špatně. Je vidět, že ti hráči to dostávají nějakým způsobem do krve," vidí alespoň nějaká pozitiva na hře svého týmu.

Naopak v Třebíči mohou být s dosavadním průběhem přípravy relativně spokojeni. Brankářská dvojice Dusík – Klimeš předvádí více než průměrné výkony. Obrana až na jisté výpadky funguje spolehlivě. V útoku se prosazují pravidelně všechny formace, kde především první útočná lajna Erat-Dolníček-Havel budí u prvoligových soupeřů respekt. Přesto trenéři Horácké Slavie zůstávají nohama na zemi a snaží se před startem I. ligy zapracovat na detailech, které se jim nelíbí. „Nelíbí se nám naše lehkovážnost v některých situacích v útočném pásmu. Zítra máme další trénink, takže na tom zapracujeme," tvrdí odhodlaně třebíčský asistent trenéra Richard Cachnín.

Regionální pohár

ODEHRÁNO
JIHLAVA – H. BROD 4:1
TŘEBÍČ – Č. Budějovice 1:3
TŘEBÍČ – JIHLAVA 5:3
Č. Budějovice – H. BROD 5:0
JIHLAVA – Č. Budějovice 5:3
H. BROD – TŘEBÍČ 0:1

DALŠÍ PROGRAM
čtvrtek 28. srpna
H. BROD – JIHLAVA
Č. Budějovice – TŘEBÍČ

úterý 2. září
JIHLAVA – TŘEBÍČ
H. BROD – Č. Budějovice

čtvrtek 4. září
Č. Budějovice – JIHLAVA
TŘEBÍČ – H. BROD

Tabulka Regionálního poháru po 3. kole
1. České Budějovice              3 2 0 0 1 11:6   6
2. JIHLAVA                            3 2 0 0 1 12:9   6
3. TŘEBÍČ                             3 2 0 0 1  7:6    6
4. HAVL. BROD                     3 0 0 0 3  1:10  0

Lukáš Zelený