I ne příliš ideální výkon přinesl Brodu výhru

Vysočina - Druholigoví hokejisté Havlíčkova Brodu udrželi domácí neporazitelnost, když v dramatickém duelu porazili Nymburk 6:5. Upevnili si vedoucí pozici před Táborem, který podle vysoko Žďáru nad Sázavou. Pelhřimov díky vítězství nad Pískem poslal svého soupeře na poslední místo tabulky, a sám se ode dna odlepil. Moravské Budějovice nestačily doma na Kolín.

27.11.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Jaroslav Loskot

PÍSEK – PELHŘIMOV 2:3

Po třech prohrách na svém ledě si Pelhřimov spravil náladu. Přesto mu mohlo být v úvodu neveselo, protože Doktor trefil tyčku. Štěstěna si tedy očividně vybrala hosty a ti ve 12. minutě získali vedení. Po přihrávce Plachého se z mezikruží trefil Votápek. Následovaly šance Písku, ale udeřilo opět na druhé straně. Puk získal D. Kasalý a po jeho přihrávce se radoval znovu Votápek. Ve druhé třetině se hrál rušný hokej, šance měly oba týmy. Na straně domácích selhal při zakončení Sýbek, pelhřimovského Plachého vychytal Gába. Vzápětí ale dokonal Votápek hattrick a vypadalo to, že je rozhodnuto. Písek nerezignoval a zápas ještě zdramatizoval. Ve 44. minutě Sýbek jako na zlatém podnose předložil kotouč Koupalovi, který nezaváhal a prostřelil ležícího brankáře hostů. Hned vzápětí skóroval i Hanus a bylo to jen o gól. Pelhřimov už cenné vítězství uhájil, i když ještě jednou za Šoustalem zazvonila tyčka.

Branky a nahrávky: 44. Koupal (Sýbek), 45. Vlk (Bárta) – 12. Votápek (Plachý, Vysloužil), 18. Votápek (Kasalý), 31. Votápek (Plachý), Rozhodčí: Hucl – Vavruška, Oudes. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 350. Třetiny: 0:2, 0:1, 2:0. Pelhřimov: Šoustal – D. Kasalý, Kalenda, Port, Kohút, Rudy, Srdínko, Pospíchal – Plachý, Vysloužil, Votápek, Martin Hadrava, F. Kasalý, Marek Hadrava, Kaminsky, Šulák, Oščádal.

M. BUDĚJOVICE – KOLÍN 1:2

Hosté byli od začátku herně lepší. Kolín se ujal vedení až těsně před první sirénou, kdy šikovnou tečí Březinovy střely od modré čáry využil přesilovku Kysela. Žihadla se vrátila do zápasu po změně stran. Nejdříve vyrovnal střelou od modré Čermák, který také zužitkoval početní výhodu. Hokejisté z Třebíčska pak začali mít více ze hry, ale převahu gólově nevyjádřili. Kozlové přečkali nápor soupeře a pak sami udeřili. Poté, co se utkání už přehouplo do druhé poloviny, znovu vypálil od modré Březina.

Závěrečná perioda nabídla vyrovnaný boj, ale skóre se už neměnilo. Domácím nepomohla ani hra bez brankáře, při které mohli ještě inkasovat potřetí, ale Malý poslal puk vedle opuštěné klece.

„První třetina byla z naší strany špatná. Pak jsme byli trošku lepší, ale když nedáme góly, nemůžeme vyhrát. Málo chodíme před bránu a jsme tam nedůrazní. To nás stálo tři body,“ hodnotil trenér Moravských Budějovic Augustin Žák.

Branky a nahrávky: 25. Čermák (Peter Pucher st., Mikeš) – 19. Kysela (Březina), 36. Kozák (Březina). Rozhodčí: Pokorný – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 570. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0. M. Budějovice: Brož – Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Pelikán, Kliment, Peter Pucher ml. – Peter Pucher st. Mikeš, Horký, Rytnauer, Krutiš, Lupač, Hačecký, J. Bulín, Juráň, P. Bulín.

H. BROD – NYMBURK 6:5

Utkání začalo minutou ticha za zesnulého novináře Aloise Svobodu. Domácí pro něj vybojovali vítězství, když už se v první minutě trefil Přidal. Ve druhé třetině padlo hned sedm branek, spokojenější byli Brodští, kteří vedli 5:3. V závěrečném dějství pak nejprve hosté snížili na rozdíl jediné branky. O minutu později ale Michálek opět vrátil domácím dvoubrankové vedení. Nymburku se ještě sice podařilo snížit v poslední minutě, ale to bylo vše.

„Když to shrnu, tak jsme byli pasivní v útoku, soupeře jsme nechávali rozehrávat. Soupeř byl aktivní i v našem obranném pásmu a dostával nás pod tlak. Jsou to vydřené body, vzhledem k průběhu utkání možná i se štěstím. Hráče bychom chtěli pochválit jen za to, že jsme získali tři body,“ zhodnotil zápas asistent Ladislav Fixa.

Branky a nahrávky: 1. Přidal (Endál, Třetina), 22. Vašíček (Michálek, Třetina), 24. Voříšek (Kuchta, Vašíček), 24. Vašíček (Endál, Třetina), 32. Kulhánek (Šuhaj, Milfait), 54. Michálek (Endál, Kozlík) – 24. Arnošt (Stehlík, Planý), 33. Knesl (Rittig), 39. Smejkal (Eis, Knesl), 53. Mašek (Kuzďas), 60. Rittig (Arnošt, Planý). Rozhodčí: Ondráček – Klouda, Musil. Vyloučení: 8:7, navíc Rittig (Nymburk) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 895. Třetiny: 1:0, 4:3, 1:2. H. Brod: Novák – T. Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, M. Kříž, Balgalvis, Hrabaň – Endál, Třetina, Přidal, Šuhaj, Milfait, Voříšek, Michálek, Kozlík, Chlubna, Kuchta, Ludvík.

TÁBOR – ŽĎÁR N. S. 2:6

Zápas začal zostra. Heřman se ve 2. minutě dobře zorientoval před Řehořem a otevřel skóre. Odpověď Žďáru však na sebe nenechala dlouho čekat. Obraně Tábora ujel Bureš, byl faulován a z následného trestného střílení vyrovnal na 1:1. Další branky přišly v závěru první části. V 18. minutě využil přesilovku hostů Střecha a půl minuty před odchodem do šaten zvýšil na rozdíl dvou branek Gregar. Hosté měli dál převahu a ve druhé části vytáhli skóre na 2:5. Domácí se snažili v poslední dvacetiminutovce o ofenzivní hru, ale Žďár si vybudovaný náskok hlídal. Navíc se ve 48. minutě prosadil mladíček Pytlík.

„Dnes mohu být naprosto spokojený, hráči splnili přesně to, co jsme si před zápasem řekli. Podali jsme opravdu kolektivní výkon, všechny lajny zahrály velice zodpovědně. Ačkoliv jsme poměrně brzy inkasovali, z hráčů jsem cítil, že je to nijak nerozhodilo, což v dalším průběhu hry také potvrdili. Podle mého to byl jeden z nejlepších výkonů, který jsme za poslední dvě sezony podali. Za celý zápas jsme Tábor prakticky do ničeho nepustili,“ pochvaloval si po utkání kouč Plamenů Michal Konečný.

Branky a nahrávky: 2. Heřman (Havran, Matušík), 29. Havran – 4. Bureš (TS), 18. Střecha (Krupka, Kolda), 20. Gregar (Kolda), 23. Stehlík (Kunstmüller, Gregar), 33. Jícha (Kuřítko, Pleva), 48. Pytlík (Vítek, Štěpánek). Rozhodčí: Šindel – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1234. Třetiny: 1:3, 1:2, 0:1. Žďár n. S.: Řehoř (Sláma) – Pleva, Lojek, Beneš, Kolda, Sedláček, Poizl – Kovářů, Štěpánek, Vítek, Bureš, Kuřítko, Jícha, Kunstmüller, Gregar, Stehlík, Střecha, Krupka, Pytlík, Nečas.

Další výsledek 16. kola II. ligy – skupiny Střed: David Servis České Budějovice – Klatovy 5:4 pp.

Program 17. kola (středa 29. listopadu): Písek – David Servis Č. Budějovice, Pelhřimov – Havlíčkův Brod, Nymburk – M. Budějovice, Žďár nad Sázavou – Klatovy, Kolín – Tábor.

27.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Studentské volby. Ilustrační foto.

Středoškoláci řeknou, koho chtějí na Hradě oni

Z Vídně až na Vysočinu.

Betlémské světlo dorazí i na Havlíčkobrodsko

Luboš Pospíšil zahrál v Chotěboři

Chotěboř - Luboš Pospíšil a zcela obnovená sestava jeho kapely 5P se představila v Tančírně Panského domu v Chotěboři.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Děti z dětského domova se pustily do výroby adventního zboží

Nová Ves u Chotěboře - Děti z Dětského domova a Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc v Nové Vsi u Chotěboře se v průběhu podzimu věnovaly výrobě adventního zboží.

Skvělý Brož vychytal brodské Bruslaře

Vysočina – Druhá liga skupina střed přinesla v rámci svého 20. kola krajské derby. Havlíčkobrodští Bruslaři přivítali hokejisty z Moravských Budějovic, kteří vyloupili Kotlinu. Brod se tak musel poroučet na druhé místo. Na čele ho vystřídal Tábor.