Ve 48. kole si vylámala zuby na dobře bránící Třebíči. V zápase bylo hodně rušno, rozhodčí nadělovali hodně vysokých trestů. Bez bodů zůstali i havlíčko-brodští Rebelové, kteří v Benátkách neskórovali.

JIHLAVA – TŘEBÍČ 0:3

Po úvodním oťukávání si oba týmy v 6. minutě vytvořily solidní šanci. Nejdříve chytře pálil Křivohlávek, ale Rittichova vyrážečka zasáhla včas. Na druhé straně se před třebíčskou brankou zjevil osamocený Prokš, ale nedokázal protlačit puk do sítě. V polovině třetiny udeřila Horácká Slavia. Dolníčkovu dobrou šanci ještě Rittich zpacifikoval, ale krátce nato třebíčský kanonýr vrátil do sítě Dočekalovu střelu – 0:1. Potom si ještě Třebíč zahrála 43 sekund přesilovku pět na tři, ale nevyužila ji.

Ve druhém dějství se jako první připomněla Dukla, ve 24. minutě skákavý puk po střele Hubáčka škrtnul tyčku. Útoky se potom střídaly na obou stranách jen pozvolna, sedmnáct sekund před druhou sirénou ale podruhé skórovala Třebíč, a to poněkud šťastně. Nahození Laše si totiž domácí obránci srazili do sítě.

Ve třetí třetině jihlavští hokejisté zvýšili svou snahu, soupeře dostávali pod tlak. Třebíčská defenziva však pracovala spolehlivě, a co prošlo, pochytal gólman Novotný. V čase 46:49 se strhla pořádná mela, diváci viděli krvavé šarvátky jako ze slavné NHL. Poté, co se situace trochu uklidnila, měla Třebíč pětiminutovou přesilovku a v ní Dietz rozhodl  zápas.

Branky a nahrávky: 11. Dolníček (Dočekal), 40. Laš (Moučka, Bičík), 55. Dietz. Rozhodčí: Schmejkal, Smitka – Klein, Rittich. Vyloučení: 2:3, navíc Hubáček, Malec a Čáp (všichni Jihlava) a Laš (Třebíč) 5 + do konce utkání, Rittich (Jihlava) 10 minut, Čejka (Třebíč) 2 + 2 + 10 minut, Kuřítko (Jihlava) a Dočekal (Třebíč) 2 + 2. Využití: 0:1. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:1.

Jihlava: Rittich – Tobola, Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Čáp, Kolda, Štebih – Hubáček, Přidal, Vysloužil, Střecha, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Seman, Prokš, Štěpánek, Malec. Třebíč: Novotný – Bilčík, Čejka, Peroutka, Dietz, Valenta, Malena – Juráň, Dolníček, Křivohlavý, Fořt, Kaut, Moučka, Nahodil, Kadela, Čech, Dočekal, Laš, Raška, Přibyl.

BENÁTKY N. J. – HAVL. BROD 3:0

Rebelové smolně inkasovali už v sedmé minutě. Nenápadná střela Jánošíka skončila přesně u tyčky Opršalovy branky. Tato branka ovlivnila další vývoj zápasu. Hosté se nemohli dostat do náležitého tempa a benáteckou branku ohrožovali jen sporadicky. To domácí začali zvonit na tyčky. Krátce po prvním gólu se to povedlo Skalickému, v 16. minutě Skořepovi a v polovině zápasu Mikyskovi. Ve druhé polovině prostřední třetiny šance připisoval pouze tým Benátek. Rebelové byli stále na dostřel, ale ve 42. minutě je pohřbila vlastní přesilovka. Opršal zřejmě čekal, že Krejčík bude přihrávat, ale ten ho překvapil střelou – 2:0. Když pak Korím a Kadlec nedokázali zužitkovat obrovské šance, bylo jasné, že Rebelové prohrají podruhé v řadě.

Branky a nahrávky: 7. Jánošík (Jonák, Skořepa), 42. Krejčík, 60. Špaček (Skalický, Kajínek). Rozhodčí: Würtherle – Kreuzer, Polonii. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Oslabení: 1:0. Diváci: 277. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:0.

Havlíčkův Brod: Opršal – Kolafa, Drtina, Zítka, Vágner, Semrád, Korím – Richter, Polodna, Tomi – Štěpánek, Gengel, Pohl – Dvořáček, Kadlec, Maliník – Šesták, Kučera, Kozlík – Chlubna.