KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA - 3. SEMIFINÁLE PLAY-OFF

SVĚTLÁ N. S. – LITOMYŠL 5:1
Zápas měl ze začátku úplně jiný průběh než středeční klání. Litomyšl byla zpočátku lepším týmem, nepouštěl domácí do šancí a dokonce si dokázala vytvořit souvislý tlak. Díky tomu hráli hosté první přesilovou hru po čtyřech minutách, ale využít ji nedokázali. Bezprostředně po nich si zahráli první přesilovku i domácí, taktéž bez úspěchu. Rozvlnit síť za brankářem hostů se povedlo až v 11. minutě Žákovi. Toho obránce Litomyšle trefil při pokusu o nahození do nohy, Žák toho využil a dostal se do úniku, který zakončil kličkou do bekhendu a střelou pod víko poslal Skláře do vedení. Půl minuty po této brance, přesněji v čase 12:07, došlo k první vážné potyčce. Hlavní roli si v ní „střihli" Jaroslav Doležal, Josef Štros a brankář hostí Misiorz, společně se svými spoluhráči Krutinou a Dvořákem. Josef Štros projížděl během přerušené hry brankovištěm, což se nelíbilo obráncům a okamžitě ho shodili na brankáře. Výsledek této potyčky byl, že si Litomyšl zahrála další přesilovou hru, tentokrát už však úspěšnou. Marek Zavřel našel na hranici levého kruhu volného Ondřeje Starého, který si puk zpracoval a poslal na vzdálenější tyč – 1:1.

Střelec vyrovnávacího gólu se do průběhu utkání zapsal ještě jednou a výrazněji. V probíhající šestnácté minutě fauloval kolenem domácího Jaroslava Doležala. Rozhodčí se s kmenovým hráčem Šumperku nemazlil a poslal ho předběžně do kabin s 5+20 minutami. Pro Starého to bylo druhé utkání v řadě, které ve Světlé nedohrál. O to horší pro něho musel být pocit, že vítězný gól domácích přišel šest sekund po začátku přesilovky. Žák hledal na vzdálenější tyči volného Křišťana, ale jeho přihrávku si obránci srazili do branky sami – 2:1.

I třetí gól domácích, už ve druhé třetině, padl v početní výhodě po trestu Starého. Pavel Blažek střílel z levé strany z první, po přihrávce Ondřeje Včely, jeho střelu dokázal ještě tečovat Petr Včela. Pro Světlou to byl skvělý vstup do třetiny – 3:1. To byl zároveň i poslední, alespoň uznaný, gól druhé třetiny. Litomyšl se totiž v osmé minutě druhé třetiny taky dočkala vstřeleného gólu. Ten byl, ale z důvodu posunuté branky, neuznán. Na další góly si muselo čtyři sta sedmdesát platících diváků počkat až do závěrečné třetiny. Tam však museli vyčkávat až do 52. minuty, kdy autorem branky byl Radim Křišťan, jehož krásná střela ze středu hřiště proletěla až do branky 4:1.

O šedesát čtyři sekund později zapůsobil pátý gól jako rozbuška mezi oběma týmy. Na svědomí to měl třetí Žákův gól, tentokrát z kategorie „haluz". Žák se rozhodl u půlící čáry, že puk nahodí obloukem na brankáře. Puk však před maskovaným mužem v brance hostí nepříjemně skočil a zaplul až do branky – 5:1. Domácí střelec si obzvláště tento gól užil, neboť brankář Misiorz měl směrem k němu různé průpovídky. A když se mu teď Žák na oplátku tímto gólem vysmál, tak neudržel nervy a sápal se po domácím centrovi. Celý incident se nakonec obešel bez bitky, dokonce téměř i bez strkanic. Rozhodčí udělil Misiorzovi a stejně tak i Žákovi desetiminutový trest. Misiorz se rovnou poroučel do kabin, kdy stihl ještě cestou poškodit vstupní dveře do haly. Jelikož v tu dobu zbývalo do konce utkání sedm minut, tak domácí zkušeně pohlídali náskok a v semifinálové sérii se vydobyli mečbol, který se pokusí proměnit ve středu v Litomyšli.

„V zápase jsme chtěli uhájit neporazitelnost. Chtěli jsme chytnout začátek zápasu, což se nám nepodařilo, soupeř byl lepší, zaskočil nás. Nám puky odskakovaly, ale Jarda Žák dokazil využít chybu Litomyšle. Potom jsme využili dvěma góly pětiminutovou přesilovku, ale i zbytečně inkasovali. Za tohoto stavu jsme měli hru pod kontrolou a ve třetí třetině jsme si výhru pohlídali," zhodnotil zápas světelský trenér Jan Krajíček.

Branky a nahrávky: 11. Žák, 14. Žák, 20. P. Včela (Blažek, O. Včela), 52. R. Křišťan (P. Včela), 53. Žák – 13. Starý (Zavřel). Vyloučení: 6:9, navíc Žák (SVE) 10 min. za nesportovní chování, Starý (LIT) 5+20 za faul kolenem, Misiorz (LIT) 10 min. za nesportovní chování Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 470. Třetiny. 2:1, 1:0, 2:0. Světlá n. S.: Koubský – O. Včela, Svoboda, Šíma, Špatenka – Jak. Doležal, Jar. Doležal, P. Včela, Štros, Křišťan, Žák, Blažek, Dolinský, Šudoma, Dušátko. Litomyšl: Misiorz (od 53. Nešpor) – Skalník, Lustyk, Ondráček, Krutina, Š. Švec, Starý, Fajfr – Zavřel, Šeda, Pilavka, Dvořák, Skoumal, Hynek, M. Švec, Jankovský, Budina, Vomočil.

(fbe)