Pro Horáckou Slavii to dnes bude od sedmnácti hodin druhý letošní pokus o bodový zisk. Ten první v pondělí nevyšel. Třebíč prohrála 2:4 ve Vrchlabí. Ale po celkem solidním výkonu kouč Jaroslav Barvíř chmurnou náladu nemá. „Zase budeme cestovat, ale věřím, že jsme dobře potrénovali a síly mít budeme. Ve Vrchlabí jsme odehráli dobrý zápas, jen nám to nevyšlo v koncovce a v oslabeních. Potřebovali bychom se dostat do vedení, aby to z nás spadlo,“ potěšilo by třebíčského trenéra.

Chance liga
Dnešní program 18. kola: Ústí n. L. - Slavia, Vrchlabí - Přerov, Benátky - Poruba (vše 16.00), Frýdek-Místek - TŘEBÍČ, Kadaň - Litoměřice, Sokolov - Havířov (vše 17.00), Prostějov - JIHLAVA, Šumperk - Vsetín, Kolín - Kladno (vše 18.00).

Jeho tým má o sedm bodů víc než Frýdek-Místek. Ale to podle Barvíře nic neznamená. „Frýdek je tým, který dobře bruslí a má dobrý pohyb. Podíváme se na video, nějaký materiál připravíme, abychom se na ten zápas dobře nachystali. Věřím, že to tam zvládneme i výsledkově,“ dodává.

Pro jihlavskou Duklu to bude letošní premiéra. O první body v tomto roce se začne rvát na prostějovském ledě od osmnácti hodin. „Je to zase první zápas po dlouhé době,“ naráží kouč Dukly Viktor Ujčík na fakt, že jeho tým na Prostějov narazil hned v prvním kole nové sezony.

V září tehdy vyhrála Dukla 3:2. „Myslím, že jsme v pauze dobře potrénovali, ale to zápasové tempo je něco jiného. Důležité bude nasazení. Takové ty hokejové věci, časování, to naskočí během hry. Hlavní je, abychom měli dobré nohy,“ má jasno šéf jihlavské střídačky.

A cílem jsou samozřejmě body. Nejlépe tři. Méně si lídr soutěže stanovit snad ani nemůže. „To máme vždycky, pokud možno bodovat naplno. Ale také ctíme sílu soupeře, který má několik šikovných hokejistů. Teď poslední dva domácí zápasy nezvládl, určitě bude mít velkou motivaci bodovat. To my ale také. Mohl by to být zajímavý zápas, nejlépe se šťastným koncem pro nás,“ pousmál se Ujčík, který využije posilu z Litvínova Březáka a jako sedmého beka vezme juniora Dvořáka.