Mladí Bruslaři ale opět zaspali začátek a brzy prohrávali. Na konci první periody sice vyrovnal při vlastním oslabení Jiří Kopic, jednoznačně nejlepší hráč utkání, ale hned v úvodu prostřední části si Rytíři vzali ztracené vedení zpět. Nejtěsnější náskok už Středočeši uhájili až do konce a odvezli si domů všechny tři body.

EXTRALIGA ST. DOROSTU

H. BROD – KLADNO 1:2
Bruslaři znovu naskočili do zápasu naprosto katastrofálně a už za 37 sekund hry prohrávali, když Adam Kalaj přihrál zpoza brány Adamu Kubíkovi, jehož rána zblízka zapadla bezmocnému brankáři Kulichovi pod lapačkou za záda. Bruslaři si vytvořili několik slibných příležitostí, ale vyrovnání se dočkali až v poslední minutě první třetiny. Vojtěch Veverka využil při oslabení zaváhání kladenského obránce a vybojoval puk pro Jiřího Kopice, jenž nabral obrovskou rychlost a z pravého kruhu prostřelil gólmana Stahla parádní ranou k protější tyči. Ve stejné početní převaze ale udeřili i hosté, kteří si na začátku druhé periody vzali už po šestnácti sekundách hry ztracené vedení zpět. Po vyhraném vhazování ve středovém kruhu našel Jakub Müller rozjetého Adama Kalaje, který se protáhl mezi obránci soupeře a ze vzdálenosti několika kroků skóroval po bekhendové kličce mezi Kulichovy betony.

Domácí mladíci mohli rychle odpovědět, ale teč Lukáše Berana skončila na betonech Davida Stahla, který si vzápětí svou lapačkou poradil i s tvrdou ranou Vojtěcha Holendy. Rozhodčí potom vykazoval na trestnou lavici jednoho hráče za druhým, ale ani jeden z týmů toho nedokázal využít.

Ve třetí třetině se hrál dál vyrovnaný a bojovný hokej. Havlíčkův Brod se hnal za vyrovnáním, ale Rytíři se zodpovědně bránili a neopomíjeli prověřit i pozornost gólmana Kulicha. V 54. minutě mohl navýšit kladenský náskok Adam Kubík, jenž sice propasíroval kotouč mezi betony brankáře Kulicha, ale ten se rychle zorientoval ve svém území a kus černé gumy zalehl ještě před brankovou čarou. Mladí Bruslaři si na konci ještě zahráli přesilovku, ale ta se jim vůbec nepovedla. A když neuspěli ani při závěrečné hře bez brankáře, odvezli si Středočeši domů všechny tři body za těsnou výhru 2:1.

„Budu se opakovat, ale stejně jako včera jsme prospali začátek utkání a hned při prvním střídání jsme dostali gól. Naše první lajna byla znovu laxní, takové góly prostě nesmí dostávat. V zápase nám úplně chyběl tlak do brány, žádné pořádné akce jsme si nevypracovali. Navíc jsme málo stříleli. Myslím si, že tak polovina týmu k tomu špatně přistoupila, málo jsme bruslili. Každý by se měl chytit za hlavu a jít do zápasu úplně jinak. Tím víc, když jsme hráli doma," řekl brodský trenér Václav Adam.

Branky a nahrávky: 20. Kopic – 1. Kubík (Kalaj, Řepka), 21. Kalaj (Müller, Šíma). Rozhodčí: Jiří Ondráček – Jaroslav Kuřítko, Tomáš Krejčí. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:0. H. Brod: Kulich – Kopic, Polák, Hrabaň, Benák, Jančařík, Lachman – Piskač, Michálek, Donda, Vlach, Beran, Holenda, Králíček, Přibyl, Veverka, Hendrych.

(lvá)