V případě havlíčkobrodských hokejistů tomu tak bohužel nebylo. Rebelové jeli do Šumperka s novým trenérem Vladimírem Jeřábkem, ale ani on nepomohl Havlíčkovu Brodu k bodům.

„Do dneška jsem žádný zápas Havlíčkova Brodu neviděl, až v pátek jsem přijel na první trénink k mužstvu," řekl nový kouč v úvodu hodnocení svého prvního zápasu na havlíčkobrodské střídačce a dodal: „První dojem je dobrý. Tým je mladý a chuť hrát mu evidentně nechybí."

Co ovšem Rebelům chybí, jsou body. Havlíčkův Brod sice podal opět nadějný výkon, ale srazila ho nízká produktivita. Stejně jako v mnoha předešlých zápasech. Hosté mohli jít v první třetině do vedení, když si vytvořili v přesilové hře několik slibných příležitostí, ale neschopnost vstřelit branku s dobrým výkonem Koutského tomu zabránilo. Byli to tak domácí, kteří se radovali jako první. Po nepříliš přehledné situaci před Dlouhého brankou se ke kotouči dostal Vachutka, který otevřel gólový účet zápasu.

Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat, a opět to byli domácí, kteří se mohli radovat z dvoubrankového vedení. Rebelové však nesložili zbraně a hned v úvodu druhé dvacetiminutovky zásluhou Kuchlera snížili. Místo vyrovnání, k němuž neměli daleko, však inkasovali třetí branku a opět ztráceli dva góly na soupeře. „Šumperk je samozřejmě velmi kvalitní a silné mužstvo, má dost zkušených hráčů na tuto soutěž. My naopak v sestavě vlastníme několik mladých kluků a sledujeme z naší strany jakýsi trošku naivní hokej," okomentoval Jeřábek největší rozdíl mezi celky.

V závěrečné třetině si Draci chtěli především pohlídat své vedení, ale díky faulům Rebelů dostali i několik příležitostí k navýšení svého náskoku. V přesilových hrách se však Šumperku nedařilo, a tak pro hosty pořád existovala šance na vyrovnání. Tu definitivně utnul v 52. minutě Lukáš Valčík, který počtvrté překonal Dlouhého.

„Sice dobře bruslíme, ale zase naproti tomu děláme hodně faulů v útočné třetině, což pochopitelně celkové hře nepomůže. I když jsme v oslabení neinkasovali, Šumperk nás dostal během přesilových her pod tlak a my se z toho dlouho vzpamatovávali," dodal nespokojený Jeřábek. Po Žalčíkovi ještě zvýšil na 5:1 Drtil. Rebelové v závěru zásluhou Jana Jaroměřského alespoň dokázali zkorigovat stav utkání.

Hokejové menu: I. hokejová liga, 23. kolo
Dnes od 17.30: JIHLAVA – Most, TŘEBÍČ – Kadaň. Od 18.00: HAVLÍČKŮV BROD – Kladno, Litoměřice – Benátky nad Jizerou, Prostějov – Ústí nad Labem, Šumperk – Chomutov.

(zed)